Złoto na długim dystansie

Jan Rudowicz, zawodnik Uczniowskiego Jacht Klubu Sportowego „Szturwał” Kalisz, zdobył złoty medal Długodystansowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w windsurfingu.

Zawody odbyły się w miniony weekend na wodach Zatoki Gdańskiej, a o medale rywalizowano w dwóch żeglarskich klasach – olimpijskiej RS.X oraz Bic Techno 293. Trasa wytyczona została z Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich koło Gdańska do Sobieszewa. W obie strony liczyła w linii prostej około 40 km, a w sumie z kursem na wiatr (halsówką) zawodnicy mieli do pokonania dystans blisko 60 km.

Dla wielu uczestników samo ukończenie tej wyczerpującej rywalizacji było sukcesem. Ci najbardziej wytrwali i wytrawni już żeglarze z całych sił walczyli o jak najwyższe lokaty. W tej grupie znaleźli się kaliszanie z UJKS Szturwał, a najlepiej spośród nich spisał się Jan Rudowicz. W klasie Bic Techno 293 nie miał on sobie równych, okazując się najszybszym po 3,5-godzinnej ciągłej żegludze. W ten sposób sięgnął po tytuł Długodystansowego Młodzieżowego Mistrza Polski.

Pozostali kaliscy surferzy również plasowali się na wysokich lokatach, potwierdzając przynależność do ścisłej krajowej czołówki. W klasie Techno 7,8 na doskonałym piątym miejscu zmagania ukończył Michał Jackowski, a w klasie olimpijskiej RS.X na wysokiej szóstej pozycji sklasyfikowany został Jakub Gulczyński.

Wszystkich zainteresowanych przygodą z windsurfingiem klub UJKS Szturwał Kalisz zaprasza na regaty o Puchar Komandora, które rozegrane zostaną na zalewie w Szałem już w najbliższą sobotę. Początek zawodów o godzinie 10:30.