Powtórka ze Ślęzą. Druga wygrana KKS-u (WIDEO)

Drugie zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym zanotowali piłkarze KKS-u Kalisz. W sobotę podopieczni Piotra Morawskiego i Marcina Rubasa pokonali Ślęzę Wrocław 1:0.
Kliknij aby odtworzyć

6 lutego 2016 roku o godzinie 12:00 KKS rozgrywał sparing ze Ślęzą Wrocław. Trzecioligowcy spotkali się wówczas na boisku w Miliczu i górą w tym starciu był team z Kalisza, który po bramce Błażeja Ciesielskiego wygrał 1:0. Niemal rok później oba zespoły znów stanęły naprzeciw siebie. W tym samym miejscu i o tej samej godzinie. W związku z tym rozstrzygnięcie nie mogło być inne. „Trójkolorowi” znów byli lepsi o jednego gola. Tylko strzelec się nie zgadzał, bo tym razem wygraną kaliskiej drużynie zapewnił Konrad Chojnacki, który w 17. minucie skutecznie wyegzekwował „jedenastkę” podyktowaną za faul bramkarza na szarżującym Rafale Jankowskim.

Sam mecz nie był porywającym widowiskiem. Lepiej zaczęli go kaliszanie, którzy tuż przed objęciem prowadzenia mieli co najmniej dwie okazje do podpisania listy strzelców. W drugiej połowie do głosu doszli też piłkarze z Wrocławia, ale poważnego zagrożenia nie stworzyli. KKS dowiózł wygraną do końca. To jego drugie zwycięstwo tej zimy.

Trenerski duet Morawski-Rubas testował w sobotę pięciu zawodników. Kolejną okazją do sprawdzenia potencjalnych wzmocnień będzie poniedziałkowy mecz kontrolny z Victorią Skarszew.

(mso), fot. i wideo: Norbert Gałązka