Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

6 kompetencji miękkich, które sprawią, że szybciej znajdziesz pracę!

Szukasz pracy w Kaliszu? Chciałbyś, żeby w kolejnym procesie rekrutacyjnym wybrali właśnie Ciebie? Jesteś zmęczony bezowocnymi rozmowami kwalifikacyjnymi? Poznaj 6 najważniejszych kompetencji miękkich, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na etat!
6 kompetencji miękkich, które sprawią, że szybciej znajdziesz pracę!

Aktywna postawa
Nauczę się, chętnie to zrobię, mam na to pomysł - to powinna być Twoja odpowiedź na pytania dotyczące wyzwań na potencjalnym stanowisku. Specjalista działu rekrutacji na pewno zauważy, że wyróżniasz się aktywną postawą i nie boisz się obowiązków, które czekałyby Cię w nowej pracy w Kaliszu. Musisz wykazać się chęcią do nauki i rozwoju kompetencji.

Komunikatywność

Czy jesteś osobą komunikatywną? Istnieje na to bardzo prosty test. Pomyśl, czy boisz się mówić? Czy łatwo się wysławiasz? Czy Twoje wypowiedzi są błyskotliwe i odzwierciedlają Twoje zamierzenia i myśli? Czy potrafisz nawiązać porozumienie z obcą osobą? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś tak, to znaczy, że nie tu tkwi Twój problem na spotkaniach kwalifikacyjnych. A co, jeśli boisz się ludzi? Zdecydowanie musisz ćwiczyć, im więcej masz rozmów w sprawie pracy, tym paradoksalnie lepiej dla Ciebie.

Skupienie i słuchanie

Wielu kandydatów do pracy zwyczajnie nie potrafi słuchać. Oczywiście pracodawcy wiedzą, że rozmowa kwalifikacyjna to stres, jednak jeśli przejawiasz wyraźne sygnały braku skupienia na swoim rozmówcy np. unikanie kontaktu wzrokowego, chowanie twarzy w dłoniach, błądzenie wzrokiem po ścianach, ciągle dopytywanie: przepraszam, czy mogę prosić o powtórzenie pytania?, możesz być pewny, że Twój rozmówca poczuje się zwyczajnie lekceważony. Może też stwierdzić, że nie zależy Ci na etacie.

Zdolność adaptacji

W każdej firmie przewidziany jest czas adaptacji środowiskowej i przyswojenia nowych obowiązków, ale jeśli pracujesz już kilka miesięcy i dalej współpracownicy muszę poprawiać Cię w najmniejszej nawet sprawie, np. w rozmowie z klientem nie potrafisz powiedzieć nic o produkcie, to wyraźny sygnał, że trudno Cię wdrożyć. Ważne, żebyś starał się jak najszybciej przystosować do nowej rzeczywistości. Co prawda na rozmowie ciężko zweryfikować tę zdolność. Co najwyżej rozmówca może wyciągnąć pewne wnioski z przebiegu Twojej dotychczasowej kariery zawodowej. 

Umiejętność kwestionowania

Umiejętność kwestionowania oznacza, że kandydat myśli samodzielnie. Prawdopodobnie dzięki temu łatwiej wyłowi błędy, szybciej się nauczy i wykaże kreatywnością w pracy. Nie przyjmuj wszystkiego bezkrytycznie, mimo że osoba z działu HR może Cię podpuszczać, żeby sprawdzić, czy przejawiasz tę cechę.

Pewność siebie

Kandydaci, którzy już podczas rozmowy wykazują się pewnością siebie, dużo lepiej radzą sobie ze stresem obecnym w mniejszym lub większym stopniu w niemalże każdej firmie. Osoba pewna siebie nie boi się prezentowania własnych pomysłów, chętnie przedstawia nowe rozwiązania i szybko nawiązuje relacje. Nie ma problemów z przystosowaniem się do nowego środowiska. Nie oznacza to, że masz zachowywać się wyniośle i kreować się na kogoś, kim nie jesteś. 

artykuł sponsorowany 
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Kalisz

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
Reklama