Prosna walczyła do końca, ale nie sprostała Ostrovii

Piłkarze kaliskiej Prosny odpadli z rozgrywek o Okręgowy Puchar Polski. W środę przy Łódzkiej ulegli czwartoligowej Ostrovii 0:2, choć drugiego gola stracili w końcowych fragmentach, a chwilę wcześniej mogli doprowadzić do wyrównania.

Faworytem spotkania, które rozegrane zostało bez udziału publiczności, byli ostrowianie i to oni mieli inicjatywę. Gospodarze umiejętnie jednak grali w destrukcji i nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Do przerwy było 0:1 po tym, jak w 42. minucie do siatki trafił Maciej Kaniewski. Taki wynik utrzymywał się niemal do ostatniego gwizdka. Tuż przed nim zaatakowali kaliszanie i omal nie doprowadzili do wyrównania. W jednej z sytuacji bramkarza gości uratowała poprzeczka. Ostatecznie zamiast na 1:1, skończyło się na 0:2, bo w 90. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Ziemiański.

Po pożegnaniu się z rozgrywkami pucharowymi piłkarzom Prosny pozostała rywalizacja o punkty w klasie okręgowej. Najbliższa okazja do tego, aby wzbogacić swój dorobek, nadarzy się w niedzielę. O 15:30 podopieczni Przemysława Zająca i Mateusza Żółtka zagrają na wyjeździe z GKS-em Rychtal.