Na podium w Krynicy. UJKS Szturwał udanie rozpoczął sezon (ZDJĘCIA)

Udanie podczas ogólnopolskich regat windsurfingowych w ramach Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego spisali się zawodnicy Uczniowskiego Jacht Klubu Sportowego „Szturwał” Kalisz. Na wodach w Krynicy Morskiej miejsca na podium zajęły Maria Rudowicz i Gabriela Rudyk.

Dla podopiecznych Moniki Niewiadomskiej i Marty Jackowskiej były to pierwsze regaty w nowym sezonie. W Krynicy Morskiej najlepiej spośród reprezentantów kaliskiego Szturwału spisały się dziewczęta startujące w klasie Techno 4,0 w kategorii do lat 12. Zwyciężyła Maria Rudowicz, a tuż za nią uplasowała się Gabriela Rudyk. W starszej klasie Techno 5,8 siódme miejsce zajął Jan Siepracki, a dziesiąte Krystian Jesion. Dobry występ zanotowała ponadto Wiktoria Wojciechowska, która w kategorii dziewcząt do 13. roku życia sklasyfikowana została na piątej lokacie.

Kolejny sprawdzian formy czeka kaliskich żeglarzy podczas międzynarodowych regat, które odbędą się na przełomie maja i czerwca w Szałem, a których organizatorem będzie UJKS Szturwał.