Reklama
Reklama
Reklama

Naucz się tańczyć tango i weź udział w biciu Rekordu Polski

Kaliska szkoła tańca, Sieraszewski Dance Studio podejmuje kolejne wyzwanie. Chce pobić swój własny rekord, będący zarazem rekordem krajowym, w liczbie osób tańczących Tango Argentino. Wydarzenie będzie połączone z charytatywną imprezą i I Ogólnopolskim Turniejem Tańca Par – Milonga 2020.

Sieraszewski Dance Studio nie zwalniają tempa. W czerwcu minionego roku, na 30-lecie swojej działalności, zaprosili kaliszan na bicie rekordu Polski w liczbie osób tańczących jednocześnie Tango Argentino. Tygodnie przygotowań i udało się – na kortach CKiS zatańczyło równocześnie 158 osób. Rekord został oficjalnie uznany i należy do Kalisza. Sieraszewscy nie spoczywają jednak na laurach i chcą pobić swoje osiągnięcie.

Już 4 kwietnia organizują tańca wraz z Fundacją "Aktywni Zawodowo" oraz Fundacją "Dzieciom Pomagaj" Wielki Festiwal Charytatywny. Podczas wydarzenia będą zbierane środki na wsparcie dla dwójki przewlekle chorujących dzieci  Oliwierka i Lucjanka. Będzie bicie rekordu w zmysłowym Tango Argentino, a także  I Ogólnopolski Turniej Tańca Par – Milonga 2020.

Bezpłatne lekcje tańca dla osób chcących wziąć udział w rekordowym tango już się zaczęły. - Kochani, rozpoczęliśmy przygotowania do próby Bicia Rekordu w Liczbie Osób Jednocześnie Tańczących Tango Argentino. Kolejne spotkanie 14 marca godzina 18.00-20.00 w naszym studiu przy Górnośląskiej 60-62. Zapraszamy! Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany - przyjdź nie będziesz żałował. Pokażmy, że w naszym mieście mogą się odbywać wspaniałe rzeczy – zachęca pomysłodawca wydarzenia, Piotr Sieraszewski.

Kolejne próby tanga odbędą się w soboty 14, 21 i 28 marca od 18:00 do 20:00. Bicie rekordu zaplanowano na 4 kwietnia w Kompleksie Margo przy ul. Łódzkiej. Start rekordowego tańczenia Tango Argentino między godziną 11:00 a 13:00. Aby pobić dotychczasowy rekord, który należy zresztą do Sieraszewski Dance Studio, tańczyć musi przynajmniej 160 osób.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Janusz Pęcherz, senator RP oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Partnerem akcji jest Starostwo Powiatowe w Kaliszu. A partnerem medialnym: Telewizja Kalisz i portal faktykaliskie.pl

Informacje na temat Oliwiera i Lucjana.

 Oliwier Chojnacki

Chłopiec urodził się z wadą genetyczną tzw. abberacją chromosomową - ma uszkodzony 14 chromosom. Dodatkowo uległ niedotlenieniu okołoporodowym, co spowodowało trwałe uszkodzenia w mózgu. 7-latek ma również wadę serca, wadę wzroku i głęboki niedosłuch czuciowo-nerwowy ucha lewego. Oliwier wymaga specjalistycznej, wielokierunkowej rehabilitacji oraz pracy ze specjalistami. Marzeniem rodziców jest usłyszeć pierwsze słowa dziecka. Słowa tak ważne, jak "mama", "tata", "kocham cię".

Lucjan Sanchez - Czerniejewski

Choruje na padaczkę, ma uszkodzoną wątrobę. Pomimo wielu wizyt w różnych szpitalach i poradniach do tej pory nie udało się postawić diagnozy. Jest pod stałą opieką neurologa, poradni chorób wątroby, rehabilitanta, pedagoga i logopedy. Robi stałe postępy dzięki mozolnej pracy wielu specjalistów i uporowi swoich rodziców i swojej  wytrzymałości. Jest szansa, że będzie  jeszcze samodzielnie chodzić, jeść, a może nawet kiedyś mówić.

AG, organizator, fot. Sieraszewski Dance Studio


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama