Co zyskać mogą gminy, które zdecydują się skorzystać z nowej oferty? To przede wszystkim możliwość udziału w darmowych warsztatach, szkoleniach i wizytach studyjnych – łącznie ponad 16 wydarzeń zaplanowanych do końca sierpnia 2021 roku. W tym czasie gminy będą mogły również skorzystać z konsultacji eksperckich z zakresu rewitalizacji.
Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się m.in. z dobrymi praktykami, prowadzonymi przez niektóre samorządy. O swoich doświadczeniach opowiedziała Elżbieta Rybarczyk - burmistrz Wielenia (WIĘCEJ).
Z kolei o doświadczeniach Miasta Kalisza, związanych z funkcjonowaniem specjalnej strefy rewitalizacji, oraz z narzędziami, które ona wprowadza opowiadał Marcin Wolniak - główny specjalista w Biurze Rewitalizacji (WIĘCEJ).
Miasto Kalisz jest pionierem w Wielkopolsce i jako jedyny samorząd ma ustanowioną specjalną strefę rewitalizacji, dzięki czemu może m. in. udzielać dotacji właścicielom i użytkownikom wieczystym nieruchomości. Kalisz również jako jedno pierwsze z polskich miast przystąpiło do sporządzenia miejscowego planu rewitalizacji i prowadzi obecnie prace służące przygotowaniu tego dokumentu.
Opr. MIK, fot. UMWW
Napisz komentarz
Komentarze