Wykład inauguracyjny pt. „Cienie naszych przodków” wygłosił dr Grzegorz Wieczorek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwszy dzień Copernicus Science należał do fizyki i matematyki; w czwartek uczniowie wysłuchają wykładów przyrodniczych, a w piątek humanistycznych. - Mamy bardzo obszerne zainteresowania, więc wątpię, żebyśmy ograniczali się do jednego tematu. Na pewno wszystkie wykłady będą bardzo ciekawe i liczymy na to, że czegoś się dowiemy i na pewno zapamiętamy wiele istotnych rzeczy - mówi Agnieszka Wiatrowska, uczennica III LO w Kaliszu. - Copernicus Science na pewno pomaga rozwijać pasje. Moją pasją jest pisanie. W tym roku wydałam książkę, ale też gram na pianinie, Copernicus naprawdę daje szansę, żeby rozwijać swoje możliwości i to co się w życiu kocha robić – dodaje Kinga Gebel, uczennica III LO w Kaliszu.
Copernicus Science to nie tylko alternatywna forma zajęć lekcyjnych, ale i nieoceniona pomoc przy wyborze życiowej drogi. - Mamy takie przekonanie, że Szkolne Spotkania z Nauką Copernicus Science wprost generują przyszłych, bardzo dobrych studentów, ale wcześniej multiolimpijczyków. Tak się składa, że ta sekwencja sześciu edycji pozwala nam widzieć w niektórych uczniach nie tylko potencjał olimpijski, ale zauważyliśmy, że wielu z nich decyduje się na wybór swojej dyscypliny właśnie po Szkolnych Spotkaniach z Nauką – mówi Witold Torbiarczyk, nauczyciel w III LO w Kaliszu.
Naukowcy z wielu ośrodków akademickich równolegle prowadzą zajęcia w murach III Liceum, auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i kaliskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Szkolne Spotkania z Nauką zakończy w piątek „Noc w liceum”.
Ewelina Samulak, fot. autor
Napisz komentarz
Komentarze