Zadecydował ostatni kwadrans. Porażka Energa MKS na zakończenie sezonu (ZDJĘCIA)

W ostatnim meczu w sezonie 2022/2023 szczypiorniści Energa MKS Kalisz przegrali na wyjeździe z Torus Wybrzeżem Gdańsk 26:29. Rozgrywki PGNiG Superligi zakończyli na 12. miejscu.

Przed ostatnim w sezonie meczem kaliszanie byli pewni utrzymania, więc do sobotniego starcia z piątym zespołem w tabeli podeszli bez żadnej presji. Może z tego względu z wyżej notowanym przeciwnikiem zagrali jak równy z równym, tocząc z nim zacięty bój. Znakomita w wykonaniu podopiecznych Pawła Nocha była zwłaszcza końcówka pierwszej połowy. W ostatnich dziesięciu minutach przed przerwą rzucili oni siedem bramek, podczas gdy rywale tylko jedną i dzięki temu na półmetku przyjezdni prowadzili 15:12. W drugiej połowie, jeszcze w 43. minucie, po rzucie Miłosza Bekisza, kaliski zespół prowadził 20:19. Potem gospodarze zdobyli trzy gole z rzędu i wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do samego końca. Mimo że szczypiorniści znad Prosny deptali im po piętach to strat nie odrobili i ostatecznie przegrali 26:29.

Była to osiemnasta porażka kaliskich szczypiornistów w tym sezonie PGNiG Superligi. W minionej kampanii zanotowali też osiem zwycięstw. Ten bilans przełożył się na 12. miejsce w tabeli.