Krawczyk ścigał się w Katarze

Szymon Krawczyk rywalizował w szosowych mistrzostwach świata. W miniony piątek kolarz KTK Kalisz nie ukończył wprawdzie rywalizacji w rozegranym na drogach katarskiego Doha wyścigu ze startu wspólnego juniorów, ale mimo to pokazał się z dobrej strony.

Na trasie liczącej ponad 135 kilometrów zawodnicy zmagali się nie tylko z konkurentami, ale także z upałem, który zabierał im wiele sił. Między innymi z tego powodu piątkowy wyścig ze startu wspólnego juniorów ukończyło zaledwie 112 spośród 183 startujących kolarzy. W grupie, która niestety nie zameldowała się na mecie, był Szymon Krawczyk z KTK Kalisz. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że podopieczny Piotra Zaradnego, będąc jeszcze na trasie, jechał w czołówce, trzymając się blisko najlepszych na świecie juniorów.

Jedynym z trójki Polaków, który dojechał do mety, był Bartosz Rudyk. Finiszował on w peletonie, tuż za zwycięską ucieczką, na 31. miejscu. Podobnie jak Krawczyk rywalizacji nie ukończył też Mikołaj Konieczny. Zwyciężył Duńczyk Jakob Egholm.

Zaledwie dzień po starcie w Katarze, Szymon Krawczyk przyleciał do Warszawy, by w niedzielę, wraz z klubowym kolegą Dawidem Czubakiem oraz trenerami KTK Jackiem Kasprzakiem i Piotrem Zaradnym, wyruszyć do Paryża, gdzie w środę rozpoczną się torowe mistrzostwa Europy elity. O konkurencjach, w jakich wystartują kolarze z Kalisza, informowaliśmy TUTAJ.