Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wznoszą się mury. Nowe biurowce na granicy z Kaliszem

Powstają ściany nośne, rusza proces szalowania i zbrojenia stropów. Nowa inwestycja na granicy Kalisza i Kościelnej Wsi wyrasta już z poziomu gruntu, trwa też sprzedaż lokali biurowych i usługowych w obiekcie Panorama Park II.
Wznoszą się mury. Nowe biurowce na granicy z Kaliszem

 W sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych Złote Łąki, Panorama i Panorama Park w Kościelnej Wsi, tuż za granicą Kalisza powstaje kolejny obiekt, spójny z poprzednimi inwestycjami. Mieszka tam już 6 tysięcy ludzi, a nowa inwestycja przyciągnie kolejnych. Panorama Park II to dwa budynki i powierzchni łącznej 5 tys. mkw. Partery obu budynków będą przeznaczone na usługi i handel, piętra to powierzchnie biurowe. 

 Realizacja naszej inwestycji przy ul. Poligonowej na styku Kalisza i Kościelnej Wsi jest zdecydowaną odpowiedzią na potrzeby społeczne. Mieszkańcy zlokalizowanych tu osiedli będą mogli w końcu korzystać z nowo powstałych sklepów, restauracji, powierzchni biurowych oraz gabinetów lekarskich – informuje Grupa Antczak. 

Trwa sprzedaż lokali usługowych w obiekcie, a budowa trwa niezależnie od pogody.

Aktualnie na placu budowy inwestycji w Kościelna Wieś trwają prace konstrukcyjne. Powstają ściany nośne parteru. Rozpoczyna się proces szalowania i zbrojenia elementów stropu nad parterem. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec 2025 roku- informuje Panorama Park II. 

Inwestor podkreśla dobrą lokalizację nowego obiektu, dobrze skomunikowaną z centrum Kalisza. Panorama Park II ma być budowana z wykorzystaniem energooszczędnych technologii, z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.  Inwestycja zostanie wyposażona m.in. w niskoemisyjne pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne. Generalnym wykonawcą jest Grupa Antczak. 


PRZECZYTAJ TAKŻE:

 

Zderzenie z pojazdem pancernym. 3 osoby poszkodowane


Rekord na torach! Tylu ich jeszcze nie było


Śmierć przyszła na prostej drodze


Jedna ulica, dwa nowe osiedla. Tam powstaną nowoczesne bloki



 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wilander 23.11.2024 12:07
I znowu będą narzekać, że Kalisz się zwija. Z tej inwestycji Kalisz nie biedzie miał pożytku, ani nawet powiat kaliski, tylko gmina Gołuchów i powiat pleszewski. To jest chore, każde miasto powinien otaczać powiat, którego siedziba jest w tym mieście, a nie gdzieś 20 lub 30 km dalej.

Marek 22.11.2024 23:45
Super! Mieszkańcy tych domków jednorodzinnych będą mieli z okien wspaniały widok na biurowce :D

Martin 23.11.2024 08:56
Plus obwodnica Kalisza hehehe obok

ha ha ha 23.11.2024 16:45
jeszcze poseł z Wolicy wybuduje im tam linię kolejową CPK - i to wszystko dla ich dobra

Przytomny 22.11.2024 14:10
Skąd bierzecie te bzdury o 6 tys. mieszkańców Panoram i Złotych Łąk? Cała Kościelna Wieś ma 3,5 tys. mieszkańców. 5 tys. ludzi to ma taka dzielnica jak Majków, dużo większy od tego skrawka Kościelnej Wsi (wystarczy spojrzeć na mapę). Jest tam ok. 140 domków jednorodzinnych i jakieś 260 mieszkań w domach wielorodzinnych. Razem 400 mieszkań, czyli nie więcej niż 1500 mieszkańców.

Yyy 22.11.2024 08:38
Brawo dla władz Kalisza za bierność w kontekście przyłączenia tej wsi do Kalisza. Nowe podatki pójdą do kasy innej gminy. Żal

Przyłączyć 22.11.2024 07:23
Kościelna Wieś to praktycznie dzielnica Kalisza.

Olka 22.11.2024 10:29
Ale podatki ludzie płacą do Pleszewa. To nonsens i kiepsko świadczy o władzach Kalisza że wzorem innych miast tego nie przyłączyli do miasta

Bolo 22.11.2024 06:53
Kiedy w końcu włącza ten skrawek ziemi w granice miasta przecież za nimi pójdzie obwodnica kalisza to jes żenujące żeby jeździć do pleszewa z byle pierdołą!!!!

Piwoniczanin 22.11.2024 09:45
Było referendum i Dobrzec z Sulisławicami chciały , a Kościelna Wieś z Biskupicami nie chciały przyłączyć się do Kalisza. Gdyby Kościelna Wieś była wtedy przyłączona do Kalisza , to osiedle nie powstałoby, bo główną przesłanką powstania była przynależność gruntu do innej jednostki samorządowej.

abcdef 22.11.2024 13:52
Kościelna Wieś też chciała się przyłączyć, ale negatywną opinię wydał poznański sejmik. Kupa śmiechu była, ostrowscy radni wszystkich opcji nie ***wali radości z sukcesu, zpodeptania woli mieszkańców. Teraz jest już po ptokach. "Genialni" kaliscy prezydenci tak załatwili sprawę obwodnicy, że przebiegnie ona pomiędzy Kaliszem a Kościelną Wsią jako droga klasy "DK", czyli gdyby Kościelną Wieś włączyć do miasta, to musiałoby ono utrzymywać obwodnicę. Staranie się o to, żeby przeprowadzić obwodnicę pierwotnie planowaną trasą przez skraj miasta, ale jako "S" (wtedy utrzymuje ją GDDKiA), przerosło możliwości tych mężów opaCZnościowych, dlatego stanęli na uszach, podzielili sztucznie wariant miejski na dwa i chociaż uzyskały one łącznie dużo więcej głosów niż ich "tani" pozamiejski, to ten ostatni "wygrał" wywołując długotrwałe spory ze Skalmierzycami, przez które obwodnicy jak nie było, tak nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie.

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 19°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama