Medale na torze. KTK w wielkopolskiej czołówce

Wielokrotnie na podium mistrzostw Wielkopolski w kolarstwie torowym meldowali się reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Zmagania rozegrane zostały na obiekcie przy Wale Matejki i cieszyły się sporym zainteresowaniem młodych zawodników.

Na kaliski tor wyjechała cała wielkopolska czołówka w młodzieżowych kategoriach. Spośród startujących zawodników gospodarzy najlepiej spisali się podopieczni Jakuba Dąbrowskiego. W gronie juniorów młodszych wyścig na 200 m ze startu lotnego wygrał Jakub Smoliga, a drugi był Jakub Pasternak. Na 250 m ze startu zatrzymanego zamienili się oni lokatami. Wśród młodzików dwa złota wywalczył Mateusz Olejnik (250 m ze startu zatrzymanego i sprint), który był ponadto trzeci w wyścigu punktowym. Zwycięzcą tej ostatniej konkurencji okazał się natomiast Kacper Chrystek, który sięgnął jeszcze po dwa indywidualne krążki. W drużynie Olejnik, Chrystek oraz Jakub Poprawa i Adam Andrzejak zajęli drugie miejsce. W kategorii młodziczek dwa brązowe medale zdobyła z kolei Anna Długaś.

Wysoko plasowali się również podopieczni Bartłomieja Kryszaka i Daniela Kupczyka z dwóch szkółek kolarskich działających przy KTK. Gościem specjalnym zawodów był Przemysław Kasperkiewicz, przez wiele lat związany z kaliskim klubem, od sierpnia szosowiec jednej z najsłynniejszych grup zawodowych Quick-Step Floors. Organizatorem zmagań był Wielkopolski Związek Kolarski.