Pełną listę znajdziesz TUTAJ
Głosować można tradycyjnie - wypełniając formularz i wrzucając do specjalnej urny w jednym z 25 punktów na terenie miasta albo internetowo za pośrednictwem strony www.bo.kalisz.pl
W tym roku nazwiska wnioskodawców projektów są jawne. Wiemy zatem, kto jest autorem zaakceptowanego i poddanego pod głosowanie pomysłu. I tak Violetta Białożyk-Zduniak z Rady Osiedla Czaszki wystąpiła o powstanie automatycznej toalety publicznej w Parku Przyjaźni. – Uważam, że jest to inwestycja potrzebna nie tylko mieszkańcom naszego osiedla, ale wszystkim odwiedzającym Park Przyjaźni – mówi nam Violetta Białożyk- Zduniak.
Budżet obywatelski jak sama nazwa wskazuje to pieniądze, dokładnie 5 mln zł, które mają zostać rozdysponowane na inwestycje OBYWATELSKIE, takie, z których mieszkańcy będą mogli bezpośrednio skorzystać. Niestety i w tej edycji do głosowania przedarły się takie propozycje zadań jak: zakup busa dla Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji czy nowe wiaty przystankowe na kilku osiedlach. Z busa raczej kaliszanie nie będą korzystać, a OSRIR to jednostka miejska, a nie stowarzyszenie czy fundacja. Jeśli chodzi o wiaty przystankowe, to nie dalej jak dwa lata temu część z nich wymieniało miasto z własnego budżetu. Podobna sytuacja wystąpiła w dwóch poprzednich edycjach: wówczas masowo, do każdego osiedla wpisano zadanie związane z wymianą oznakowania ulic.
Z pewnością wielu kaliszan zniechęcają też spore opóźnienia w realizacji zwycięskich zadań. Miasto dopiero teraz finiszuje z wykonaniem obywatelskich inwestycji z pierwszej edycji – czyli z 2014 roku. W realizacji jest jeszcze kilka zadań, które zgodnie z regulaminem powinny cieszyć kaliszan już rok temu. Stan wykonania budżetu obywatelskiego 2017 zdaniem radnych PO wynosi … 10%. Choć urzeczywistnienie pomysłów kaliszan idzie Ratuszowi dość opornie, to w końcu te zadania powstaną – i w to większość kaliszan mamy nadzieję wierzy.
Napisz komentarz
Komentarze