Alicja Tchórz multimedalistką i najlepszą zawodniczką mistrzostw Polski

Po zdobyciu srebra mistrzostw Europy kaliszanka Alicja Tchórz zapracowała na kolejne w tym roku wartościowe osiągnięcie. W Łodzi, gdzie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, zdobyła aż dziesięć medali, w tym osiem złotych, dokładając do tego tytuł najlepszej zawodniczki imprezy.

Zawodniczka Juvenii Wrocław już pierwszego dnia mistrzostw Polski sięgnęła po trzy medale. W sumie wyłowiła ich aż dziesięć. W startach indywidualnych była bezkonkurencyjna. Złote krążki wywalczyła na 50 i 100 m stylem grzbietowym (26.63, 57.93) oraz 100 i 200 m stylem zmiennym (1:00.35, 2:10.58). Dorobek wzbogaciła świetnymi występami w sztafetach. Na najwyższym stopniu podium stanęła w rywalizacji na 4x50 m stylem zmiennym, 4x100 m stylem zmiennym (w obu startach poprawiając rekordy Polski), 4x100 m stylem dowolnym i 4x200 m stylem dowolnym. Srebro dołożyła w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem zmiennym, a brąz w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem dowolnym.

Dzięki tak okazałym zdobyczom kaliszanka, wychowanka trenera Macieja Siemianowskiego, zwyciężyła w klasyfikacji multimedalistów MP, a ponadto została uznana najlepszą zawodniczką zmagań za najbardziej wartościowy wynik punktowy (895 punktów na 50 m stylem grzbietowym). – Za najlepszy kobiecy wynik zawodów Ala otrzymała nagrodę Rektora Politechniki Łódzkiej. Wśród mężczyzn nagrodę tę wywalczył Radosław Kawęcki – podkreśla trener Siemianowski.