KKS gromi. Z Jarotą na piątkę

Choć to tylko sparing, wynik z pewnością napawa optymizmem. Zwłaszcza że został osiągnięty w starciu z trzecioligowym przeciwnikiem. W sobotę na stadionie przy Łódzkiej piłkarze KKS-u odprawili z kwitkiem jarocińskiego Jarotę, pokonując go w imponującym wymiarze – 5:0.

Gospodarze od początku przeważali, ale na pierwszą bramkę trzeba było trochę poczekać. Dokładnie do 37. minuty. Wówczas do siatki przyjezdnych trafił Łukasz Żegleń. Napastnik KKS-u przebywał na murawie od 19. minuty. Zastąpił wtedy Mateusza Stefaniaka, który ucierpiał po jednym z ostrych starć i z bolącą kostką opuścił plac gry. Żegleniowi asystował przy golu Robert Tunkiewicz. Duet ten jeszcze przed przerwą ponownie dał się we znaki rywalom. Znów w roli asystenta wystąpił Tunkiewicz, a egzekutora Żegleń.

W drugiej połowie kaliski zespół wzbogacił bramkowy dorobek o trzy trafienia. Najpierw w nietypowy dla siebie sposób, bo strzałem głową, na listę strzelców wpisał się Błażej Ciesielski. Po chwili pojedynek z bramkarzem gości wygrał testowany z KS Opatówek Krzysztof Krysztofowicz, a rezultat na 5:0 ustalił Patryk Kieliba. Przy dwóch ostatnich bramkach asysty zaliczył Miłosz Matuszewski.

Dla ekipy trenera Piotra Morawskiego był to drugi tego lata sparing. Sprawdził w nim niemal wszystkich zawodników, którzy trenują z drużyną od początku tego tygodnia. W porównaniu ze środową potyczką z LKS-em Gołuchów (1:1) w „trójkolorowej” ekipie zabrakło Safiana Skupińskiego, który tym razem wystąpił w zespole z Jarocina.

Kolejną grę kontrolną kaliszanie rozegrają w sobotę, 21 lipca. O 14:30 na stadionie przy Łódzkiej podejmą Sokoła Aleksandrów Łódzki.

(mso), fot. Dariusz Dymalski

***

KKS Kalisz – Jarota Jarocin 5:0 (2:0)
Łukasz Żegleń 37, 45, Błażej Ciesielski 66, Krzysztof Krysztofowicz 68, Patryk Kieliba 73

KKS: Wasiluk – Palat, Lis, Derbich, Staszak – Chojnacki, Owczarek, Gawlik, Tunkiewicz, zawodnik testowany – Stefaniak oraz Kosut – Żegleń, Balogun, Majerz, Stojczew, Matuszewski, Krysztofowicz, Ciesielski, Grzesiek, Domagalski, Kieliba