Bolesna porażka. Mecz o „sześć punktów” dla Piotrkowianina (ZDJĘCIA)

Szczypiorniści Energa MKS Kalisz przegrali w Arenie z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 24:29, tracąc ważne punkty w kontekście walki o czołową ósemkę PGNiG Superligi.

Był to mecz o przysłowiowe „sześć punktów”, bo obie drużyny gonią czołową ósemkę rozgrywek, która po fazie zasadniczej zapewni sobie pewny byt w elicie. Po cenną zdobycz sięgnął Piotrkowianin i choć wygrał dość wyraźnie, to początek spotkania tego nie zapowiadał. W 16. minucie gospodarze prowadzili bowiem 8:5 i wydawało się, że niesieni dopingiem ponad 2 tys. kibiców pójdą za ciosem, inkasując pełną pulę. Niestety nic bardziej mylnego. Kaliszanie zacięli się w ofensywie, w obronie też nie grali skutecznie i na dwie minuty przed przerwą przegrywali 9:12. Po powrocie na parkiet ani przez chwilę nie zbliżyli się do rywali. Na nieco ponad kwadrans przed końcem przegrywali 14:21, a w 54. minucie 18:26. Znów ich słabością były rzuty karne (trafili tylko cztery z ośmiu prób), w ataku często gubili piłkę. Nie bez wpływu na wynik pozostawał też fakt, że zdecydowanie lepiej spisywali się bramkarze gości niż golkiperzy z Kalisza (Marcin Schodowski z Piotrkowianina bronił na poziomie 36 procent, a Łukasz Zakreta i Artem Padasinow nie przekroczyli progu 20 procent). Małym plusem był jedynie niezły występ Paulo Grozdka, który nabiera coraz większej pewności siebie i w całym spotkaniu zanotował sześć trafień, a także kilka udanych akcji powracającego po kontuzji Michała Bałwasa. To jednak za mało, aby odrobić stratę. MKS przegrał z ekipą z Piotrkowa 24:29. Dystans, jaki dzieli go od ósmej w superligowym zestawieniu drużyny, wynosi pięć punktów.

W niedzielę kaliska siódemka zagrała po raz ostatni w tym roku w hali Arena. Pierwszą rundę fazy zasadniczej zakończy wyjazdowym pojedynkiem z MMTS-em Kwidzyn.