Rolą CKiW OHP jest opieka i wychowanie młodzieży, która trafia do placówki z różnych powodów. Najczęściej są to kłopoty z nauką lub problemy w domach rodzinnych. Z kolei zadaniem stowarzyszenia jest umożliwienie młodym ludziom dostępu do profesjonalnych form wsparcia. - Zarówno działania Centrum, jak i Stowarzyszenia Edukacja-Młodzież uzupełniają się. Rolą obu instytucji jest pomoc młodym ludziom w odnalezieniu się w życiu i sprawowaniu nad nimi pieczy przez okres nauki. Obie instytucje ściśle ze sobą współpracują, pomagają podopiecznym radzić sobie z zagrożeniami wynikającymi z patologii społecznych, przestępczości, ubóstwa oraz szeroko rozumianej marginalizacji - Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.
Dzięki stowarzyszeniu młodzież z Centrum ma szansę na skorzystanie z doradztwa psychologicznego i zawodowego, kursów językowych i komputerowych oraz różnych szkoleń zawodowych nie tylko w kraju, ale i za granicą. Nie bez znacznie są też projekty edukacyjne w ramach programu Earazmus, które zwiększają szansę młodzieży na znalezienie pracy po zakończeniu edukacji. - Ze Stowarzyszeniem współpracujemy od samego początku jego powstania. Razem podejmujemy działania skierowane na rzecz naszych uczniów pochodzących z ubogich rodzin oraz rodzin niepełnych, zagrożonych marginalizacją i przejawiających skłonności do wykluczenia społecznego. Baczną uwagę zwracamy zwłaszcza na kulturę fizyczną. To jeden z podstawowych instrumentów kształtowania odpowiednich społecznie postaw u tych młodych ludzi - dodaje Krystian Piasecki.
CKiW wspólnie ze Stowarzyszeniem było też współorganizatorem wielu imprez sportowych, czy to o zasięgu ogólnopolskim (spartakiady) czy lokalnym. Idea, jaka przyświeca tego rodzaju przedsięwzięciom to odseparowanie młodzieży od tzw. nieodpowiedniego towarzystwa i zaszczepienie wartości alternatywnych wobec negatywnych postaw i zachowań.
AW, CKiW OHP w Pleszewie
Napisz komentarz
Komentarze