Budowa nowej części lecznicy ruszyła jesienią 2017 roku. Trwała do początku tego i właśnie się zakończyła. A to oznacza kontrole, które sprawdzą, czy prace zostały wykonane zgodnie z projektem, a cały obiekt jest bezpieczny i dostosowany do funkcji lecznicy. 11 marca odbiór przeprowadziła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, 12 marca nastąpił ostateczny odbiór przez komendanta Powiatowej Straży Pożarnej. Ostatnie zdanie należy do Powiatowego Inspektoratu Budowlanego. - Dzisiaj możemy już mówić o tym, że nowy obiekt jest gotowy i czekamy na ostateczną decyzję Powiatowego Inspektora Budowlanego, który już raz sprawdzał budynek i teraz będzie robił powtórną kontrolę po sprawdzeniu go przez pozostałe inspekcje. Odbiór prac został pozytywnie zatwierdzony zarówno przez wojewódzki Sanepid, jak i straż pożarną. Inspektorzy sprawdzali m.in. bezpieczeństwo przeciwpożarowe, zgodność wykonanych prac z projektem, kontrolowali również, czy nie ma technicznych niedociągnięć mogących wpłynąć na bezpieczeństwo budynku, a co za tym idzie - osób w nim przebywających. Wszystko jest w najlepszym porządku i czekamy na ostateczną decyzję, dzięki której możliwe będzie przeprowadzenie zaplanowanych oddziałów. Ta powinna zapaść już wkrótce - wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.
Na terenie szpitala powstał nowy, trzykondygnacyjny obiekt w postaci nadwieszenia połączonego z częścią nadbudowywaną. Na tzw. niskim parterze będzie mieściło się laboratorium szpitalne wraz z pracownią badań endoskopowych. Na wysokim parterze zostanie ulokowany zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii. Pierwsze piętro będzie należało do oddziału ginekologicznego.
Inwestorem jest jarociński szpital. To dodatkowe 1740 metrów kwadratowych. Dlatego placówka także, niezależnie od pozostałych służb, dokonała końcowego odbioru. - Polegał on na tym, że osoby nadzorujące budowę z ramienia placówki również sprawdzały, czy budowa jest zgodna z planem. Sprawdzano m.in. prawidłowość podłączenia instalacji elektrycznej i sanitarnej, jakość użytych materiałów i urządzeń, przyglądano się, czy nie ma niedociągnięć przy malowaniu, kafelkowaniu i tapetowaniu ścian. Pod lupę wzięto też stolarkę okienną i drzwiową oraz podłogi. Czyli praktycznie wszystko, co znajduje się w budynku. Warto podkreślić, że budowa cały czas była kontrolowana przez zespół naszych pracowników. To pozwoliło uniknąć niepotrzebnych problemów - dodaje prezes.
Nowo powstały obiekt został też wyposażony w podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz windy. Zgodnie z potrzebami wykonano również odpowiednie przyłącza centralnego ogrzewania. Koszt rozbudowy placówki to 8.500.000 złotych.
AW, Szpital Powiatowy w Jarocnie
Napisz komentarz
Komentarze