W czołówce elity. Kolarze KTK ścigali się w Chrząstowicach (ZDJĘCIA)

Mateusz Jakubasz z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego zajął czwarte miejsce w kategorii elity podczas XXXIV Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice.

Utalentowany zawodnik KTK rywalizował w wyścigu młodzieżowców. Ukończył go na drugiej lokacie, tuż za Adamem Kusiem z kontynentalnej grupy Hurom BDC Development. W zestawieniu elity kaliski kolarz sklasyfikowany został na doskonałej czwartej lokacie.

Na podium stawało jeszcze dwoje przedstawicieli klubu z Kalisza. Drugie miejsce w gronie juniorek młodszych zajęła Amelia Fiechowska, a trzecim wśród młodzików był Jan Gadera.

(mso), fot. KTK Kalisz

***

XXXIV Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice

młodzicy/dystans 27 km - 1. Kamil Handzlik/UKS Sokół Kęty, ... 3. Jan Gadera, ... 9. Wiktor Gałdyn/obaj KTK Kalisz/obaj 47:20
juniorki młodsze/dystans 27 km - 1. Agnieszka Bolenda/UKS Avatar, 2. Amelia Fiechowska/KTK Kalisz/obie 47:20
młodzieżowcy/dystans 108 km - 1. Adam Kuś/Hurom BDC Development, 2. Mateusz Jakubasz/KTK Kalisz/obaj 2:30:30