Warszawska firma zbuduje obiekt o długości 50,3 m, szerokości 33,9 m i wysokości 11 m. Inwestycja właśnie ruszyła. - Jedną z naszych głównych specjalizacji jest modernizacja obiektów sportowych, ich rozbudowa, bądź też budowa od podstaw. Rynek komercyjny oraz zamówień publicznych doskonale zna naszą firmę od tej właśnie strony i od lat głęboko ufa w nasz potencjał projektowy i wykonawczy, niemniej w przypadku Kalisza wynosimy z tego kontraktu dodatkową satysfakcję – mówi Maurycy Bryła, prezes Moris Polska. - Spotkaliśmy się oto z uznaniem prestiżowej instytucji kościelnej. Dzięki temu do sportu i rekreacji w Kaliszu wniesiemy nową jakość zarówno dla osób świeckich, jak i duchownych. Podkreślenia wymaga fakt, iż nie są to nasze pierwsze pozytywne doświadczenia z inwestorami reprezentującymi kościół lub inne instytucje wyznaniowe. Doświadczenia te pozwalają nam lepiej i sprawniej współpracować z tak wymagającymi partnerami naszych realizacji.
Na realizację inwestycji składa się budowa sali gimnastycznej wraz zapleczem sanitarnym, pomieszczeniami pomocniczymi i technicznymi. Obiektowi będzie towarzyszył dwupoziomowy łącznik łączący salę gimnastyczną z budynkiem technikum i z przejazdem w poziomie parteru. Budynek będzie wykonany jako konstrukcja słupowa, posadowiona na stopach lub ławach fundamentowych z ewentualnym zastosowaniem pali od strony południowej. Fragment budynku wcinający się w teren zalewowy wody stuletniej wraz z pasem terenu z drogą pożarową planuje się umieścić na nasypie o wysokości ok. 1 m. - Odnosi się wrażenie, iż w trakcie przetargu doceniono naszą firmę za budowę hal sportowych m.in. w Tłuszczu, Woli Uhruskiej, Świebodzinie, Łagiewnikach, Karczmiskach i na Politechnice Wrocławskiej. Teren obecnej kaliskiej inwestycji nie jest łatwy ze względu na grunt – mówi Piotr Królikiewicz, dyrektor ds. inwestycji Moris Polska na region południowo-zachodni. - Występuje w nim podłoże w postaci nasypu niekontrolowanego, ale nasze biuro projektowe wdrożyło odpowiednie technologie, aby fakt ten w najmniejszym stopniu nie zakłócał przebiegu budowy. Mamy w regionie bardzo profesjonalnych i dobrze sprawdzonych partnerów-podwykonawców i bez wątpienia oni też wezmą udział w realizacji tego projektu w zakresie robót ziemnych oraz sieci sanitarnych i elektrycznych.
Osiągnięcie stanu surowego planowane jest na listopad br., natomiast z dachem na grudzień. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie spodziewane jest w sierpniu 2020 roku.
MIK za: Moris Polska
Napisz komentarz
Komentarze