Sukcesy na torze. 13 medali żaków i młodzików KTK (ZDJĘCIA)

Aż 13 medali wywalczyli reprezentanci KTK Kalisz w Mistrzostwach Wielkopolski w kolarstwie torowym. Zmagania odbyły się w miniony weekend na obiekcie przy Wale Matejki.

W kategorii żaków kaliszanie zdobyli pięć krążków. W konkurencji 200 m ze startu lotnego mistrzem Wielkopolski został Michał Grabowski, a po brąz sięgnął Oskar Poprawa. W wyścigu na 250 m ze startu zatrzymanego srebro zdobył Grabowski, a brąz Poprawa. Grabowski był ponadto drugi w scratchu.

W rywalizacji młodzików trzy złote medale zdobył Jan Gadera. Był on najlepszy w sprincie, wyścigu na 250 m ze startu zatrzymanego oraz w wyścigu drużynowym, w którym pojechał wraz z Wiktorem Gałdynem, Stanisławem Kowalskim i Kacprem Molskim. Brąz w drużynie wywalczyli natomiast Jakub Lichosyt, Bartłomiej Musiał, Przemysław Pisula i Joachim Adamcio. Ponadto kolarze KTK zdominowali zmagania w scratchu, plasując się na podium w kolejności Kowalski, Molski i Gałdyn. Kolejny medal to brąz Kowalskiego w rywalizacji na 250 m.

- Była to dobra forma przygotowań do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Potencjał naszych kolarzy nie jest najgorszy i mają oni duże ambicje przed zawodami, które odbędą się we Wrocławiu, najważniejszymi w tym sezonie w kolarstwie torowym - powiedział Jakub Dąbrowski, szkoleniowiec Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

Zawody na torze przy Wale Matejki zakończyły zgrupowanie wojewódzkiej kadry młodzików, zorganizowane w Kaliszu przez Wielkopolski Związek Kolarski, dzięki wsparciu finansowemu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego.