Książka Sandry Dębskiej, przepięknie zilustrowana przez Adama Łapko, to niezwykła historia Wojtka, którego pasją jest naprawa i remont fortepianów. Celem wydawnictwa jest zainspirowanie młodych czytelników do poszukiwania swoich własnych zainteresowań i pasji, które sprawią, że codzienność stanie się dla nich niesamowitą podróżą do realizacji marzeń. Marzeń, które w zupełności zmieniają jakość życia na bardziej interesujące i pełne szczęścia.
Sandra Dębska podkreśla, że inspiracją dla jej książki była historia Kalisza, który słynie z tradycji fortepianomistrzowskich, ale także jej ojca. - Książka inspirowana jest w dużej mierze postacią mojego taty, który poświęcił całe życie nie tylko swojej rodzinie, będąc najwspanialszym ojcem świata, ale również pracował w swoim wymarzonym, dość nietuzinkowym zawodzie. Jako stroiciel oraz technik budowy pianin i fortepianów każdego dnia oddawał się swojej pasji, czuł się szczęśliwy i spełniony - mówi autorka książki. Dziś - coraz częściej pogoń za pieniądzem staje się ważniejsza niż wartość jaką jest zamiłowanie do swojej pracy. Chciałam przekonać najmłodszych, że jeśli znajdzie się swoją pasję - można przeżyć z nią całe życie. Stąd pomysł na książkę, która początkowo miała być jedynie wskazówką dla mojego synka. Postanowiłam jednak wydać ją na własną rękę poprzez system Fortunet, wydawcnictwo Poligraf i mam nadzieję, że spotka się z zainteresowaniem mieszkańców Kalisza.
Książka skupia się na renowacji wspaniałych instrumentów, jakimi są właśnie fortepiany. Rymująco przedstawia proces renowacji fortepianów w dość nieskomplikowany sposób, ale mimo wszystko ukazujący szczegóły pracy techników budowy fortepianów. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich małych kaliszan.
W trakcie spotkania autorka opowie o książce i pracy nad nią. Odpowie również na pytania publiczności. - Kiedy usłyszeliśmy o projekcie pani Sandry, od razu wiedzieliśmy, że musimy włączyć się w jego promocję. Historia Calisia One, ale też historia naszego miasta jest nierozerwalnie związana z fortepianami. To bardzo ważne, aby kultywować tę niezwykłą tradycję i przybliżać ją najmłodszym mieszkańcom Kalisza - podkreśla Maciej Garbowicz z FB Antczak.
Wydarzenie odbędzie się 8 lutego o godz. 12.00 w foyer Calisia One. Wstęp wolny.
MIK za: FB Antczak
Napisz komentarz
Komentarze