- To zupełnie inna specyfika pracy niż w Sejmie RP. Parlament Europejski można porównać do dużej korporacji, w której ze względu na jej wielkość, procesy idą wolniej, a istotne jest odnalezienie się w mocno zbiurokratyzowanej rzeczywistości – mówi Marlena Maląg.
Obecnie europosłanka z Wielkopolski pracuje w Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych oraz w Komisji Gospodarczo-Monetarnej. Jak zaznacza, widoczny jest brak spójności niektórych działań, choćby w obszarze polityki społecznej.
- Brakuje systemowych rozwiązań dla obszarów, takich jak polityka społeczna. W rezultacie mamy do czynienia z doraźnymi działaniami, a nie całościowym i spójnym ekosystemem. Kiedy jako minister odpowiadałam za ten obszar w rządzie Mateusza Morawieckiego, planowaliśmy politykę społeczną jako kompleksowe wsparcie, w których rządowe programy uzupełniały się i były poświęcone różnym grupom społecznym, od noworodków, przez dzieci w wieku żłobkowym czy szkolnym, aż po seniorów i osoby z niepełnosprawnościami. W Parlamencie Europejskim brakuje mi spojrzenia całościowego na pewne problemy społeczne i nad tym chce tutaj mocno pracować – podsumowuje Marlena Maląg.Działania w Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych (EMPL)
W ramach prac w Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych Marlena Maląg koncentrowała się na priorytetach związanych z zatrudnieniem, edukacją i wsparciem demograficznym. Współtworzyła raport dotyczący zatrudnienia i priorytetów społecznych na rok 2024, a także pracowała nad przygotowaniem analizy budżetu ogólnego i agencji UE. Jednym z kluczowych projektów była również strategia demograficzna, w tym propozycje wspierające duże rodziny i współpracę międzypokoleniową.
Posłanka aktywnie uczestniczyła w przesłuchaniach zatwierdzających kandydatów na komisarzy UE oraz w Europejskim Tygodniu Osób z Niepełnosprawnościami, gdzie brała udział w debatach dotyczących niezależnego życia i wspierania zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami.
Praca w Komisji Gospodarczo-Monetarnej (ECON)
Jako członek Komisji Gospodarczo-Monetarnej Marlena Maląg angażowała się w przygotowanie raportu na temat Europejskiej Unii Bankowej oraz regulacji dotyczących statystyk rynku pracy. Uczestniczyła również w przygotowaniach do trilogu w sprawie pakietu usług płatniczych, mając na celu wypracowanie rozwiązań korzystnych dla konsumentów.
Podczas posiedzeń komisji Marlena Maląg brała udział w kluczowych dyskusjach z przedstawicielami instytucji finansowych, w tym z Christine Lagarde, szefową Europejskiej Rady Ryzyka Systemowego, oraz liderami sektora bankowego.
Wystąpienia podczas sesji plenarnych
W ciągu ostatniego półrocza Marlena Maląg zabierała głos w debatach na tematy związane z ochroną miejsc pracy, wsparciem sektora kolejowego oraz koniecznością zmniejszenia luki w umiejętnościach w kontekście transformacji ekologicznej i cyfrowej. Uwagę poświęciła również kwestiom związanym z równością wynagrodzeń i opodatkowaniem najbogatszych, jako narzędziem zmniejszania nierówności społecznych.
Interwencje i pytania do Komisji Europejskiej
W ostatnich miesiącach Marlena Maląg poruszyła szereg ważnych tematów w pytaniach kierowanych do Komisji Europejskiej. Dotyczyły one m.in. powodzi w Europie Środkowo-Wschodniej, restrukturyzacji PKP Cargo oraz zagrożeń dla wolności słowa w mediach społecznościowych. Posłanka zwracała również uwagę na potrzebę poprawy systemu ostrzegania o ryzyku powodziowym, w tym roli systemu Copernicus.
Podsumowanie półrocza- To był aktywny czas, w którym udało mi się już poznać sposób działania Parlamentu Europejskiego oraz rozpocząć pracę w obszarach, które są mi bliskie. Kluczowe jest to, by na każdym etapie prac, czy to w komisjach, czy podczas debat, podkreślać interes Polski, dbać o rozwiązania, które są w interesie Polek i Polaków. Jesteśmy dużym europejskim krajem, którego głos musi być słyszalny. Wiele państw, także z Europy Zachodniej, z podziwem spogląda na tempo zmian, które u nas zaszły w ostatnich latach. Poprawił się standard życia, jakość infrastruktury i wielu usług. Obecny rząd otrzymał od poprzedników szereg instrumentów, by kontynuować te pozytywne zmiany, jednak niestety, co mówię z przykrością, dochodzi do wyhamowania wielu działań. Natomiast, kiedy spojrzymy całościowo na ostatnią dekadę, mamy być z czego dumni i Europa to widzi – podsumowuje Marlena Maląg.
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Ważne trasy wojewódzkie do remontu. „Projekt pozytywnie oceniony”
„Ład, stabilizacja, odpowiedzialność”. Plany na 100- lecie KKS Kalisz
Pół roku w Europarlamencie. Wielkopolanka Marlena Maląg podsumowuje
Wybuch i pożar. Spalił się drewniany dom [REGION]
REKLAMA NA FAKTACH KALISKICH
Skuteczność – to główna cecha każdej reklamy na Faktach Kaliskich i w mediach Telewizji Kalisz.
Co oferujemy? Przede wszystkich szerokie dotarcie do potencjalnego Twojego klienta i fachowe doradztwo w doborze nośnika reklamy i kreacji jej treści.
GARŚĆ STATYSTYK
Serwis regionalny faktykaliskie.info każdego miesiąca generuje około 2,2 miliona odsłon, a portal odwiedza 400 tysięcy użytkowników. Nasz czytelnik spędza na Faktach średnio 3:30 minuty po kliknięciu w serwis. Oznacza to, że treści są dla niego angażujące i wartościowe. W dzisiejszym pędzącym świecie 3 minuty na lekturę po jednorazowym kliknięciu, to naprawdę dużo.
Według najnowszych danych Krajowego Instytutu Mediów Telewizja Kalisz jest trzecią najpopularniejszą stacją lokalną w Wielkopolsce, plasuje się tuż za większymi stacjami z Poznania i aglomeracji poznańskiej.
SZEROKI WACHLARZ ODBIORCÓW
Dobieramy odpowiednie narzędzia do osiągania konkretnych celów. Równolegle do siebie rozwijamy różne kanały w socialmediach, by mieć najlepsze dotarcie do odbiorców w różnym wieku.
Kanał na TikToku Faktów ma już 30 tysięcy fanów. Tutaj mamy najmłodszych odbiorców.
Fanpage Faktów to grupa blisko 75 tysięcy obserwujących. Tu są głównie osoby w wieku średnim.
Telewizja Kalisz ma grupę blisko 50 tysięcy widzów (dane z KRRiTV). TV Kalisz skupia najstarszych odbiorców.
Dzięki temu, że wiemy gdzie są odbiorcy i w jakim wieku, naszym klientom możemy zaproponować najtrafniej skierowaną reklamę, by w optymalny sposób zrealizować budżet reklamowy.
RÓŻNE FORMY REKLAMY
Nie każdą branżę czy produkt powinno się reklamować w ten sam sposób. Klientom doradzamy, co wybrać, a jest w czym wybierać. Od klasycznego banera reklamowego na Faktach, przez artykuł sponsorowany czy spot w Telewizji Kalisz, po wideorolki na naszych socialmediach, w tym na Tik Toku czy live na Facebooku.
WYSOKA JAKOŚĆ TREŚCI
Wysoka jakości treści gwarantuje szerokie dotarcie do czytelnika. Sprawdza się to nie tylko w przypadku treści redakcyjnych, czego dowodem są statystyki z Google Analytics. To samo dotyczy reklamy. Redagowane przez nas artykuły sponsorowane osiągają bardzo dobre wyniki, porównywalne często z artykułami redakcyjnymi dotyczącymi spraw bieżących miasta czy regionu.
Kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy odsłon artykułu sponsorowanego to marzenie niejednego marketingowca. U nas realizujemy takie zasięgi dla naszych klientów. Kilka przykładów:
Nowy sklep spożywczy - 24 tys. odsłon
Nowa restauracja- 26 tys. odsłon
Nowa inwestycja – 18 tys. odsłon
Takie zasięgi gwarantują klientowi z jednej strony natychmiastowy skutek reklamowy, z drugiej, co równie ważne, dobre pozycjonowanie w przeglądarkach internetowych na długie miesiące od dnia publikacji artykułu. Wszystkie treści są u nas bowiem publikowane dożywotnio.
Zainteresowany reklamą? Dzwoń na numer 607 942 977
Napisz komentarz
Komentarze