Pakiet obejmuje możliwość odroczenia lub rozłożenia na raty płatności podatków lokalnych. Są wśród nich podatek od nieruchomości i od środków transportowych. Aby uzyskać ulgi, dotyczących miesięcy od marca do maja włącznie, konieczne jest złożenie wniosku.
Można to zrobić bez przychodzenia do urzędu. Wniosek, opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, można przesłać za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP lub mailem albo poprzez tradycyjną pocztę. Do wniosku należy dołączyć wypełnione dokumenty z załączników oraz dokumenty potwierdzające brak możliwości zapłaty podatku w wyniku np. spadku obrotów. Wzory wniosków można znaleźć TUTAJ.
Wprowadzono także ulgi przy opłacie za najem miejskich lokali na potrzeby działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy, którzy zamknęli lokale i całkowicie zawiesili działalność, zostaną zwolnieni z czynszu do czasu wznowienia działalności - ulga ta nie zwalnia ich od uiszczania opat za media. W przypadku lokali użytkowych, których najemcy nadal prowadzą działalność, jednak zaistniała sytuacja wpłynęła na spadek ich obrotów, będą oni mogli złożyć wniosek o zastosowanie ulgi w czynszu. Działanie takie jest zgodne z Zarządzeniem nr 226/2016 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia w sprawie szczegółowych zasad wynajmowania lokali użytkowych stanowiących własność Miasta Kalisz.
Wszelkich informacji dotyczących podatkowych ułatwień dla przedsiębiorców w sprawach podatkowych udziela Wydział Finansowy pod numerem telefonu +48 62 7654484, a w sprawach czynszowych Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych pod numerem telefonu +48 62 5985500.
Ponadto Miasto wparło kaliskich restauratorów, właścicieli barów i kawiarni. Na stronie internetowej www.kalisz.pl dostępne są aktualne informacje na temat ich oferty „na wynos”.
kalisz.pl, fot. arch.
Napisz komentarz
Komentarze