Reklama
Reklama
Reklama

31-latek targnął się na swoje życie. Desperata w ostatniej chwili uratowali policjanci

Dramatyczne wydarzenia w Ostrowie Wielkopolskim. 31-letni mężczyzna podjął próbę samobójczą przez powieszenie. Gdy policjanci weszli do jego mieszkania mężczyzna nie dawał już oznak życia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, po godzinie 19:00. Informację odebrał dyżurny ostrowskiej komendy. - Na miejsce pojechali szybko policjanci Wydziału Prewencji: sierż.sztab. Wiesław Wojtysiak i post. Dariusz Kobusiński. Gdy dojechali na miejsce zdarzenia zastali zgłaszających, którzy poinformowali, że mężczyzna wysłał sms, z którego miało wynikać, że podejmie próbę samobójczą – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. - Policjanci natychmiast pobiegli pod wskazane mieszkanie. Mężczyzna nie otwierał drzwi, dlatego też policjanci postanowili je wyważyć. Gdy wbiegli do środka zauważyli mężczyznę który nie miał oznak życia. Funkcjonariusze w ostatniej chwili zdjęli 31-latkowi pętle z szyi. Mężczyzna zaczął oddychać i odzyskał przytomność. Po chwili na miejsce dotarło pogotowie ratunkowe.

Funkcjonariusze monitorowali czynności życiowe mężczyzny do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. 31-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Fundacja ITAKA prowadzi całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym. 7 dni w tygodniu dyżurują psycholodzy pod numerem 800 70 22 22, specjaliści odpowiadają również na maile: [email protected]. W Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji, którzy pomagają także w znalezieniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, gdzie można otrzymać bezpośrednią pomoc.

W wyznaczonych godzinach w Centrum pełnią dyżury także specjaliści: lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Informacja na temat dyżurów dostępna jest na stronie www.liniawsparcia.pl.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123. Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci młodzieży: 116 111. Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl

MIK, fot. pixabay.com


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 4°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama