Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pieniądze dla „upadających miast”. Te samorządy mają kłopoty

To miasta obniżającego się potencjału czy zagrożone marginalizacją. Ich zła sytuacja nie zawsze jest winą lokalnych włodarzy czy samych mieszkańców. To zamykanie dużych zakładów pracy czy brak odpowiednie wsparcia państwa powoduje, że te samorządy znalazły się na liście miast „upadających”. Teraz te samorządy mogą liczyć na duże pieniądze, które będą impulsem do rozwoju.
Pieniądze dla „upadających miast”. Te samorządy mają kłopoty

 Na wyrównywanie szans rozwoju mniejszych ośrodków miejskich, które przez ostatnie dekady z powodu zmian społecznych czy gospodarczych straciły na znaczeniu i mają miano – jak podaje serwis portalsamorzadowy.pl – miast upadających, przeznaczane są pieniądze z Funduszu Szwajcarskiego. Właśnie zakończył się pierwszy etap naboru takich wniosków. Samorządy mogą dostać od 44 do 80 milionów złotych na projekty infrastrukturalne czy społeczne. O te fundusze mogą ubiegać się miasta z listy „miast średnich, tracących funkcje społeczno-gospodarcze”. Jest tam 139 samorządów z całego kraju, również z Wielkopolski.

W naszym regionie samorządy o najtrudniejszej sytuacji i statucie „miasta obniżającego się potencjału”   i „miasta stagnującego” to:

Piła, Turek,  Złotów

 

W zestawieniu „miast zagrożonych marginalizacją” jest:

Chodzież, Gniezno, Koło, Pleszew, Konin 
KLIKNIJ I PRZECZYTAJ:

 

By takie miasta jak wyżej mogły przyspieszyć swój rozwój, by dogonić w rozwoju sąsiednie samorządy, mogą one aplikować o środki z polsko-szwajcarskiego programu.

Samorządy mogą przeznaczyć fundusze m. in. na: finansowanie dla mikro-, małych i średnich firm, kształcenie zawodowe, efektywność energetyczną i energię odnawialną, transport publiczny, gospodarkę wodno-ściekową, ochronę przyrody, inwestycje w zdrowie, rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Mile widziana jest również współpraca ze szwajcarskimi miastami – informuje Związek Miast Polskich. 

Budżet programu to 327,882 mln franków szwajcarskich. Operatorem programu, czyli instytucją, która odpowiada za przygotowanie i wdrażanie programu, jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.


PRZECZYTAJ TAKŻE:




 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Adam 22.01.2025 11:26
A Ostrów nie? Przecież to miasto ruina. Upadające, zadłużone po kokardę. Jestem zaskoczony, że w zestawieniu nie ma Ostrowa. Moim zdaniem ma się on znacznie gorzej niż wymieniony Konin. W Ostrowie nic nie ma. Firmy się zamykają, stref gospodarczych brak. I to 200 mln zadłużenia bo wszystko robią Z KREDYTÓW.

Hmm 22.01.2025 06:48
Kalisz też powinien być na liście bo w ogóle nie jest traktowany poważnie przez CPK, Autostrady i Drogi Ekspresowe Polskie bo ma upadłych włodarzy lansujących się w kościołach czy dożynkach.

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 14°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Pożyczka pod zastaw nieruchomości na 10 lat Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: 1. zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) 2. najniższy koszt umowy od 28% rocznie 3. najszybszy czas realizacji i wypłaty 4. pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy 5. elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty 6. jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” 7. żadnych ukrytych kosztów 8. szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: 1. Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości 2. Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości 3. Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej 4. Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych 5. Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania 6. Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną 7. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/