Zawojował Tour de Pologne Junior. Wiktor Gałdyn z KTK drugi w prestiżowym wyścigu

Wiktor Gałdyn z KTK Kalisz był o krok od triumfu w końcowej klasyfikacji tegorocznego Tour de Pologne Junior. Ostatni etap utalentowany kolarz przejechał w żółtej koszulce lidera. Ostatecznie metę w Krakowie minął na drugiej lokacie i taką też zajął w „generalce”.

W młodzieżowych zmaganiach, towarzyszących 77. edycji najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w kraju, czyli Tour de Pologne, uczestniczyli utalentowani kolarze z całej Polski w kategoriach żak i młodzik. W tej drugiej znakomicie spisał się Wiktor Gałdyn. Reprezentant Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego odniósł dwa etapowe zwycięstwa i do samego końca walczył o triumf w końcowej klasyfikacji.

Rywalizacja składała się z czterech etapów. Każdy z nich kaliski kolarz kończył na podium. Zaczął od trzeciego miejsca w Katowicach, a następnie wygrywał w Zabrzu i Bielsku-Białej. Do ostatniego etapu, który odbył się w niedzielę w Krakowie, przystąpił jako lider wyścigu. Na 16-kilometrowej trasie wiodącej ulicami stolicy Małopolski stoczył zacięty bój o zwycięstwo z Kacprem Mientkim z Copernicusa Toruń. Ostatecznie to rywal finiszował jako pierwszy i tym samym wygrał całe zawody. Gałdyn był drugi, nie tylko na czwartym etapie, ale też w „generalce”, choć zgromadził tyle samo punktów – 285 – co triumfator.

Dla podopiecznego Jakuba Dąbrowskiego druga lokata w tak prestiżowym wyścigu to ogromny sukces. Z dobrej strony pokazali się także pozostali kolarze KTK. Na 13. miejscu sklasyfikowany został Marceli Pera, na 21. Michał Grabowski, a 40. był Adam Smaga.