Aby zrozumieć, jaki oprysk na chwasty dwuliścienne wybrać, należy w pierwszej kolejności zrozumieć ich negatywne działanie. Przede wszystkim polega ono na wystąpieniu konkurencji dla rośliny uprawnej. Niepożądane rośliny pobierają z gleby składniki mineralne, wodę i utrudniają docieranie do upraw promieni słonecznych. W prostej linii prowadzi to do zmniejszenia zbiorów i strat.
Poza tym chwasty są miejscem przebywania szkodników, które atakują również uprawy. Rozmnażają się dużo szybciej i w przeciągu okresu wegetacji produkowanej rośliny mogą wydać nawet kilka pokoleń. Bagatelizując ich oddziaływanie, można narazić się na uszkodzenia roślin uprawnych. Dlatego warto skorzystać ze środków ochrony roślin proponowanych przez Syngenta.
Jak dobierać oprysk na chwasty dwuliścienne?
Mają one znaczenie głównie przy aplikacji środków doglebowych, ponieważ suchy grunt nie będzie transportował składników do korzeni chwastów, a zbyt wysoki poziom nawodnienia może wręcz wymywać oprysk poza granicę zasięgu szkodników. Produkty nalistne nie muszą być stosowane w tak ścisłych warunkach, jednak nadal należy przestrzegać zaleceń producenta.
Umiejętne używanie oprysków udostępnianych przez profesjonalistów daje możliwość skutecznego pozbycia się szkodników i widocznego zwiększenia jakości upraw. Dzięki nim zbiory będą bardziej obfite a praca przyjemniejsza.
artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze