Zrównoważone treningi zakładają na wprowadzenie w zimie odmiennego tryby treningowego. Może on łączyć w sobie ćwiczenia ogólnorozwojowe, siłowe czy wytrzymałościowe. Skupiają się jednak na zbudowaniu bazy na kolejny sezon. W tym celu stosuje się:
- Ćwiczenia mobilizacyjne
- Ćwiczenia równoważne
- Siłowe treningi obwodowe
- Treningi stabilizacyjne.
W celu intensyfikacji treningów i wprowadzenia elementów wytrzymałościowo-wydolnościowych, wprowadza się intensywne, ale krótkie treningi interwałowe, np. z wykorzystaniem rowerów spinningowych.

Roztrenowanie jako część treningu
Jeśli przez resztę roku trenujemy bardzo intensywnie, obowiązkową częścią planu treningowego będzie roztrenowanie. Zima to dobry moment na to, żeby zmienić dyscyplinę, potraktować sport wyłącznie jako rozrywkę, spędzić więcej czasu z rodziną. Pozwoli to na zebranie sił, regenerację i psychiczny odpoczynek. Dzięki temu z jeszcze większym zapałem zabierzesz się za przygotowanie do następnego sezonu.
Jakiego wysiłku unikać zimą?

Sporty zimowe, czyli wysiłek dostępny tylko sezonowo
- Narciarstwie biegowym
- Narciarstwie zjazdowym
- Snowboardzie
- Łyżwach
- Zimowych wędrówkach po górach.
Sporty te, choć mogą nie być Twoją królewską dyscypliną, angażują wiele mięśni i pozwalają cieszyć się zimą oraz zachować formę do wiosny.

Trening siłowy w warunkach domowych
Choć przy odrobinie inwencji można zaplanować niejeden udany trening bez specjalistycznego sprzętu, to naprawdę warto zaopatrzyć się w bieżnię, sztangę czy orbitrek. Artykuł „Trening na rowerze poziomym - jak wpływa na organizm?” świetnie omawia praktyczność takiej decyzji w kontekście roweru stacjonarnego.
Nie wszystkie formy aktywności wymagają jednak zastosowania dużych sprzętów. Wiele można zdziałać z pomocą gum oporowych, skakanki, kettli i innych podręcznych akcesoriów. Szeroki wybór sprzętu do ćwiczeń można znaleźć w sklepie internetowym „Sklep sportowy - prosportowy.pl”.
artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze