KKS walczył do końca. Cenny punkt ze Stalą (WIDEO)

KKS przegrywał już ze Stalą Rzeszów 0:2 i 1:3, ale walczył do końca i ostatecznie wywiózł ze Stalowej Woli cenny punkt. Komplet też był w jego zasięgu, ale wcześniej nie wykorzystał karnego i kilku innych dobrych okazji.

Piątkowy mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy już w 12. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Błażeja Szczepanka. Potem obrona kaliskiego beniaminka jeszcze kilka razy była w opałach, m.in. po strzale w poprzeczkę, aż w końcu skapitulowała po raz drugi. W 36. minucie wynik na 2:0 podwyższył aktywny na lewej flance Mariusz Sławek.

Jeszcze przed przerwą kaliszanie ruszyli do odrabiania strat. W 40. minucie złapali kontakt, gdy przytomnie w polu karnym zachował się Bartosz Waleńcik. Obrońca KKS-u opanował futbolówkę po wstrzeleniu jej przez Mateusza Mączyńskiego, po czym znalazł lukę między słupkiem a bramkarzem i zdobył gola. W 44. minucie powinno być 2:2, ale rzutu karnego, podyktowanego za faul na Nikodemie Zawistowskim, nie wykorzystał Robert Tunkiewicz, którego intencje wyczuł Wiktor Kaczorowski. Po chwili piłka znalazła się w siatce po ładnym strzale z dystansu Nestora Gordillo, jednak arbiter dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Hiszpan i tak został bohaterem niebiesko-biało-zielonych. Zanim to jednak nastąpiło, Michał Molenda po raz trzeci wyciągał piłkę z bramki, gdy w 50. minucie pokonał go Dawid Olejarka. Po godzinie gry odpowiedział jednak Gordillo, który umiejętnie przyjął futbolówkę po podaniu Zawistowskiego i huknął nie do obrony. Ten sam zawodnik, w 87. minucie, ustalił rezultat na 3:3, znów finalizując sytuację sam na sam z bramkarzem. Tym razem asystował mu Mateusz Majewski, który zgrywał piłkę głową. Wcześniej KKS miał jeszcze kilka innych okazji na powiększenie dorobku. Na bramkę Stali uderzali m.in. Daniel Kamiński, Bartłomiej Putno, Filip Kendzia i Gordillo, jednak bezskutecznie. W doliczonym czasie też było blisko, ale ostatecznie zespoły podzieliły się punktami.

(mso), wideo: KKS Kalisz