Skarceni za nieskuteczność. KKS przegrał we Wrocławiu

KKS miał kilka dogodnych okazji, aby otworzyć wynik piątkowego meczu we Wrocławiu, ale nie wykorzystał żadnej. W końcówce został za to skarcony przez młodzież z rezerw Śląska i nad Prosnę wrócił bez punktów.

Tylko w pierwszej połowie dwie kapitalne okazje miał Toni Segura, ale najpierw zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a w 20. minucie po błędzie wrocławskiej defensywy ucelował w poprzeczkę. To nie był udany występ hiszpańskiego pomocnika, dlatego w przerwie został zmieniony przez Mateusza Majewskiego. Ten z kolei mógł zaliczyć wejście smoka, bo już w 17. sekundzie po wznowieniu gry miał wyborną szansę na zdobycie gola, ale spudłował z kilku metrów po dograniu Bartłomieja Maćczaka z lewej strony. Nieskuteczny w piątkowym boju był też Piotr Giel, który w 33. minucie przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy Maksymilianem Borucem, a w 48. minucie skiksował mając przed sobą tylko golkipera.

Za te zmarnowane sytuacje kaliski zespół został skarcony w końcówce spotkania. Młoda drużyna rezerw Śląska przeprowadziła dwie zabójcze akcje, po których dobrze dysponowany wcześniej Maciej Krakowiak musiał wyciągać piłkę z siatki. W 83. minucie defensorzy znad Prosny nie upilnowali w polu karnym Bartosza Borunia, który płaskim strzałem dał miejscowym prowadzenie. Z kolei tuż przed upływem regulaminowego czasu gry lewym skrzydłem urwał się Szymon Krocz, który lekką podcinką nad wychodzącym z bramki Krakowiakiem ustalił rezultat na 2:0.

Piątkowa porażka była dla KKS-u czwartą w tym sezonie eWinner II ligi. Tymczasem już w najbliższy wtorek podopiecznych trenera Ryszarda Wieczorka czeka pucharowy bój z ekstraklasową Pogonią Szczecin.