Nie dali rady spadkowiczowi. Trzecia z rzędu wyjazdowa porażka KKS-u

KKS nie odrobił strat w konfrontacji z GKS-em Bełchatów i z terenu spadkowicza z pierwszej ligi wrócił na tarczy. To trzecia z rzędu wyjazdowa porażka kaliskich piłkarzy.

Będąc w delegacjach KKS punktuje w tym sezonie dość rzadko. Z ostatnich wyjazdów do Wrocławia i Siedlec wrócił z zerowym dorobkiem, zarówno punktowym, jak i bramkowym. Na odwrócenie tego trendu liczył w sobotę w starciu z przedostatnim w tabeli eWinner II ligi GKS-em Bełchatów. I o ile udało się w końcu strzelić gola, o tyle nie wystarczył on choćby do remisu. Spadkowicz z pierwszej ligi wygrał 2:1. Co ciekawe, w pięciu poprzednich potyczkach podopieczni Patryka Rachwała nie potrafili zdobyć nawet bramki.

Sobotni mecz ułożył się dla kaliszan fatalnie, bo już w trzeciej minucie stracili oni gola. Po faulu w polu karnym arbiter wskazał na „wapno”, a z jedenastu metrów skutecznie przymierzył Artur Golański. W pierwszej połowie podopieczni trenera Wieczorka nie zdołali narzucić gospodarzom swojego stylu gry. Prób strzeleckich też mieli niewiele. Najlepszych okazji nie wykorzystali Mateusz Gawlik, który w 32. minucie przymierzył wprost w bramkarza, oraz Mateusz Wysokiński, który w 43. minucie nie trafił w światło bramki. Sytuacja gości skomplikowała się kilka minut po przerwie, gdy błąd niepotrzebnie wychodzącego na linię szesnastego metra Macieja Krakowiaka, którego uprzedził Łukasz Wroński, spożytkował Szymon Sołtysiński, z bliska główkując do siatki, mimo asysty dwóch obrońców.

Kaliski zespół ruszył do odrabiania strat, ale rywale umiejętnie się bronili. W 74. minucie popełnili jednak błąd, faulując w obrębie „szesnastki” Kamila Koczego. Karnego wykorzystał Piotr Giel, zresztą były napastnik „Brunatnych”, notując w ten sposób gola kontaktowego. Tego dającego wyrównanie nie udało się niestety zdobyć, choć okazji nie brakowało, także w doliczonym już czasie.

Na stadionie w Bełchatowie kaliski drugoligowiec zanotował szóstą w tym sezonie porażkę, po której spadł w tabeli na 10. miejsce. O poprawienie sytuacji powalczy w sobotę, 23 października. O 14:55 zmierzy się przy Łódzkiej z rezerwami poznańskiego Lecha.