Felicja Kędzierska – Rybiałek jest prawnym spadkobiercom przychodni Synpapsa w Kaliszu przy ul. Obozowej po swoim zmarłym mężu. Właścicielka i lekarka przeniosła wszystkie umowy na siebie, by mogła dalej prowadzić przychodnię, ale problem pojawił się z dwoma najważniejszymi. Tymi z NFZ.
Wysłała do Narodowego Funduszu Zdrowia akt notarialny poświadczający jej prawo do prowadzenia tej działalności, bo tak – według jej opinii – polecił jej pracownik NFZ. To okazało się nie wystarczające, a umowy z Funduszem wygasły.
Zamiast poinformować wdowę, co ma zrobić, żeby odziedziczona przez nią przychodnia mogła kontynuować działalność w ramach umów z NFZ podpisanych przez męża, obcina się kontrakt na część specjalistycznych gabinetów pod pretekstem niedopełnienia formalności. To już nie tylko działanie podważające zaufanie przedsiębiorcy do państwa, na co jako Rzecznik MŚP muszę reagować. – informuje Adam Abramowicz w piśmie do ministra zdrowia.
NFZ odpiera te zarzuty i przedstawia sprawę zupełnie inaczej. Przedstawiciel NFZ informuje naszą redakcję, że nowa właścicielka przychodni powinna dokonać przeniesienia praw i o tym powinien wiedzieć pełnomocnik prawny Kędzierskiej – Rybiałek.
Powinien on zatem poinformować swoją klientkę, że zgodnie z zapisami umowy zawartej z NFZ przez doktora Rybiałka, aby realizować dotychczasowe świadczenia, należało dokonać cesji praw i obowiązków. W przeciwnym wypadku, w momencie dokonania działu spadku, umowy zawarte z NFZ przez doktora Adama Rybiałka wygasają, co też nastąpiło. Wtedy już nie było możliwości odwrócenia tej sytuacji, a dopiero po tym czasie pani doktor Kędzierska-Rybiałek zaczęła intensywnie kontaktować się z naszymi pracownikami, wtedy też otrzymaliśmy pierwsze pismo w tej sprawie. – informuje nas Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
Wygaśnięcie umów nie nastąpiło więc intencjonalnie a automatycznie na podstawie samych zapisów ww. umów.
Co dalej? NFZ informuje, że nie można przywrócić wygaśniętych umów. Można za to podpisać nowe, ale w trybie konkursowym.
W trosce o dobro pacjentów, WOW NFZ przygotował dwa konkursy. Pierwszy na poradnię neurologiczną, został ogłoszony 27 stycznia tego roku, drugi, na poradnię psychiatryczną zostanie ogłoszony w ciągu najbliższych dni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby swoją ofertę w konkursach złożyła również pani doktor Kędzierska-Rybiałek. Dokładamy starań, aby do czasu zawarcia umów, zapewnić pacjentom opiekę we wskazanych zakresach świadczeń. – czytamy w piśmie od NFZ.
Takie stanowisko Funduszu zostało też przesłane Rzecznikowi MŚP i samej zainteresowanej. NFZ dodaje, że z podobnymi sytuacjami pracownicy funduszu mieli już do czynienia i zawsze cesję praw i obowiązków na spadkobierców podmiotów leczniczych udało się zrobić bez większych problemów.
Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Twój czas spędzony na Faktach Kaliskich jest dla nas najlepszym podziękowaniem za naszą pracę. Czym jeszcze możemy Cię zainteresować oprócz powyższego artykułu?
Wydawcą portalu faktykaliskie.info jest Fundacja Reakcja z siedzibą w Kaliszu. Z naszym zespołem prowadzimy dla Ciebie łącznie 5 różnych marek. Fakty Kaliskie już znasz. Poznaj pozostałe:
Telewizja Kalisz
Jako Telewizja Kalisz działamy na różne sposoby. Prowadzimy kanał telewizyjny w sieci Vectra i Multimedia. Jesteśmy w pierwszej 15 najpopularniejszych programów TV w tych sieciach. Mamy też możliwość emitowania własnych materiałów w sieci ogólnopolskiej, z dostępem do 2,5 mln abonentów. Prowadzimy też konto na You Tubie (10 tys. subskrybentów) dla widzów z poza sieci tych dwóch operatorów, a nawet TikToka. Mamy tam już ponad 20 tysięcy najmłodszych widzów. Obserwuj Telewizję Kalisz w socialmediach:
TikTok YouTube
A jeśli trzeba technicznie i merytorycznie jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia transmisji telewizyjnej w jakości HD z każdego miejsca w Polsce. Mamy dwie maszyny emisyjne TriCaster i osiem kamer HD.
I to właśnie od programu telewizyjnego zrodziła się nasza czwarta marka i zupełnie nowa gałąź działalności.
Wylogowani
Dla ogólnopolskiej widowni Vectry i Multimedia Polska wyprodukowaliśmy program przygodowy "Wylogowani. Survival Challenge". W skrócie było tak: z grupą sześciu śmiałków wyjechaliśmy na sześć dni do lasu. Nie mieliśmy ze sobą jedzenia, schronienia czy jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym. A w lesie jak to w lesie, i wilki, kleszcze, komary, i burza. I wielka satysfakcja z tego, że daliśmy radę. Przetrwaliśmy. Poznaliśmy dobrze uroki lasu, trochę survivalowych sztuczek, ale przede wszystkim siebie, to na co nas stać.
"Wylogowanych" reklamowaliśmy hasłem: to więcej niż program i więcej niż przygoda. Dokładnie tak właśnie jest. Bo teraz to już nie tylko program, ale realne leśne obozy, organizowane również zimą dla młodszych i starszych, zabieramy ich do pięknego lasu w sąsiedztwie urokliwego Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i tam pomagamy im poznać naturę lasu, ale i poznać własną naturę. "Wylogowanych" w naszym lesie przybywa, a to dopiero początek tej przygody. Śledźcie ich m.in. na Facebooku/Wylogowani
Najlepsze z Kalisza
A gdy już wytrzepiemy z siebie wszystkie kleszcze, sosnowe igiełki i wrócimy z lasu do miasta, to ogarniamy nowe produkty w naszym sklepie internetowym najlepszezkalisza.pl. Mamy pamiątki, śmieszne gadżety i całkiem na poważnie produkty związane z naszym miastem. Wpadajcie tam czasem, może znajdziecie coś dla siebie: najlepszezkalisza.pl
Fundacja Reakcja
Między działalnością medialno - leśną prowadzimy naszą fundację. W "Reakcji" zajmujemy się m.in. promocją zdrowego i aktywnego trybu życia, propagowaniem aktywności społecznej, dobrych relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych, promocją lokalnego biznesu A do wypełniania tych misji idealnie służą i nasze media i las. Więcej o fundacji znajdziecie tutaj: fundacja-reakcja.pl
Podsumowując... prowadzimy dla Was pięć różnych marek, z różnych dziedzin życia. Razem możemy się uczyć, informować, bawić i rozwijać.
Napisz komentarz
Komentarze