Kaliszanka z medalem siatkarskich Mistrzostw Europy

Siatkarki reprezentacji Polski wywalczyły brązowe medale Mistrzostw Europy do lat 19. Na ten sukces zapracowała między innymi środkowa młodzieżowych drużyn MKS-u Kalisz, Oliwia Nastawska.

Finały europejskiego czempionatu odbyły się w stolicy Macedonii Północnej – Skopje, a rywalizowało w nich 12 drużyn. W fazie grupowej Polki doznały tylko jednej porażki (0:3 z późniejszymi mistrzyniami Europy, Włoszkami) i zajęły drugie miejsce, dzięki czemu awansowały do półfinału. W nim uległy Serbkom 0:3, co oznaczało, że czeka je mecz o brąz. W tym starciu, które odbyło się w niedzielę, podopieczne Wiesława Popika pokonały Holandię 3:1 (25:16, 24:26, 27:25, 25:21). W ten sposób sklasyfikowane zostały na trzeciej lokacie.

Z brązowym medalem wróciła między innymi kaliszanka Oliwia Nastawska, na co dzień środkowa młodzieżowych drużyn Akademii MKS Kalisz. W Skopje zdobyła łącznie 14 punktów, w tym pięć w spotkaniu o trzecie miejsce, w którym zagrała w podstawowej szóstce.

Pierwsza z lewej Oliwia Nastawska (nr 13). Fot. cev.eu

Medalistkami ME U19 zostały ponadto cztery inne siatkarki, które w tym roku wywalczyły z kaliskim klubem tytuł mistrzyń Polski juniorek. Mowa o Poli Janickiej, Natalii Kecher, Klaudii Łyduch oraz Karolinie Staniszewskiej, która została wybrana najlepszą przyjmującą turnieju. W nowym sezonie Janicka i Kecher zagrają w Uni Opole, natomiast Łyduch i Staniszewska w pierwszoligowej Stali Mielec. W tym ostatnim klubie występować też będą Sylwia Kucharska, Emilia Mucha i Sonia Kubacka, które w ubiegłej kampanii broniły barw MKS-u w rozgrywkach TAURON Ligi.