Nadal niepokonane. Szczypiornistki AWS Szczypiorno gładko ograły Victorię (ZDJĘCIA)

Trzecie zwycięstwo na pierwszoligowych parkietach zanotowały piłkarki ręczne AWS Szczypiorno Kalisz. W sobotę podopieczne Pawła Ruska wygrały w Arenie z Victorią Świebodzice 41:27. Niepokonane kaliszanki przewodzą ligowej stawce.

Oba zespoły są beniaminkami grupy B pierwszej ligi, a w zeszłym sezonie to właśnie w starciu z Victorią kaliszanki doznały jedynej porażki na drugoligowych boiskach. W sobotę wyrównały więc rachunki, wygrywając w przekonywający sposób, po raz drugi w tej kampanii łamiąc barierę 40 bramek.

Różnica klas widoczna była zwłaszcza po przerwie. Wcześniej młoda drużyna ze Świebodzic napsuła miejscowym trochę krwi, prowadząc 5:3, a potem skracając dystans z 13:9 na 15:14. Do drugiej połowy kaliski zespół przystąpił jednak z czterobramkowym zapasem (18:14). Podwoił go w niespełna osiem minut (24:15), mając pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Nie licząc bramkarek, listę strzelczyń w ekipie znad Prosny podpisały wszystkie zawodniczki, które pojawiły się na parkiecie. Najczęściej – po sześć razy – trafiały Paulina Kucharska i Kinga Stanisławczyk, a ostatnie gole zapisały na swoim koncie rezerwowe – Żaneta Moskal-Giel i Nikola Sołdek, które ustaliły rezultat na 41:27.

Po trzech kolejkach szczypiornistki AWS Szczypiorno są liderkami grupy B pierwszej ligi. Na koncie mają komplet dziewięciu punktów. Kolejne spotkanie rozegrają 16 października na wyjeździe z SPR-em Olkusz.