Projekt modernizacji lub wykonania instalacji elektrycznej w Poznaniu
Dla nowego budynku firmowego potrzebujesz najpierw profesjonalnego projektu instalacji elektrycznej. Tę pracę może wykonać samodzielny inżynier (najlepiej prowadzący działalność gospodarczą) bądź biuro projektowe. Warto jednak wybrać wykonawcę specjalizującego się w instalacjach przemysłowych i firmowych. Nawet w małym sklepie, biurze dla kilku, kilkunastu pracowników czy punkcie usługowym sieć elektryczna różni się od domowej instalacji. W przypadku zakładu produkcyjnego czy większej placówki handlowej te różnice są już znaczne, a instalacja musi precyzyjnie odpowiadać zapotrzebowaniu i specyfice działalności.
Projektant powinien:
- uwzględnić nie tylko potrzebną moc, lecz także energooszczędność instalacji,
- efektywnie zaplanować przepływ energii względem przyszłych odbiorników,
- zapobiec nadmiernemu obciążeniu i przekroczeniom mocy (biorąc pod uwagę również potencjalną rozbudowę/modernizację obiektu w przyszłości),
- dostosować instalację do przepisów i norm (niedotrzymanie standardów może skutkować nawet konsekwencjami prawno-finansowymi).
W już wcześniej użytkowanym na potrzeby firmowe budynku można zmodernizować system. W takiej sytuacji warto poszukać firmy, która oprócz wykonania instalacji elektrycznej w Poznaniu oferuje przeprowadzenie badań, pomiarów i audytów. Dobrze, jeśli specjaliści dysponują zaawansowanymi miernikami parametrów sieci, które zamontują na kilka dni. Dzięki temu uzyskają szczegółową charakterystykę pracy instalacji w dłuższym okresie. Wyciągną wiarygodne, szerokie wnioski, które posłużą do zaplanowania modernizacji.
Kompleksowe usługi elektryczne w Poznaniu – od dostawy komponentów po odbiór instalacji
Dysponując już projektem wykonania lub modernizacji systemu, warto znaleźć firmę, która oferuje kompleksowe usługi elektryczne w Poznaniu. Gdy jeden wykonawca dostarczy wszystkie potrzebne komponenty instalacji, zamontuje system i przygotuje go do odbioru, prace przebiegną znacznie sprawniej. Zlecająca je firma oszczędzi czas i pieniądze: szybciej rozpocznie lub wznowi swoją działalność.
Dobrze jest więc sprawdzić, czy wykonawca również dostarczy instalację (inaczej zakup komponentów najlepiej zlecić kolejnemu specjaliście) oraz czy po jej montażu przeprowadzi badania, pomiary końcowe, przygotuje protokół i inne niezbędne do jej odbioru dokumenty.
Firmowy elektryk w Poznaniu – oświetlenie, teletechnika, systemy bezpieczeństwa
Im szerszy zakres usług proponuje elektryk z Poznania specjalizujący się w systemach firmowych, tym lepiej. Tym szybciej i taniej budynek zostanie przygotowany do rozpoczęcia działalności. Dlatego też warto zdecydować się na pomoc firmy, która zajmie się jednocześnie projektem i montażem nowoczesnego oświetlenia LED, wewnętrznego i zewnętrznego, awaryjnego i ewakuacyjnego, razem z automatyką. Czyli dostarczy i zamontuje nie tylko samą instalację elektryczną, ale również oprawy i system sterowania oświetleniem.
Dobrze, jeśli wykonawca oferuje ponadto montaż instalacji teletechnicznych: internetu szerokopasmowego, telefonii i telewizji kablowej, systemów bezpieczeństwa. Do tych ostatnich należą m.in. monitoring i kontrola dostępu, systemy alarmowe SSWIN, systemy sygnalizacji pożaru (SSP), systemy przyzywowe i oddymiania. Dzięki temu nie trzeba szukać kilku różnych specjalistów, czekać na wolne terminy i dostosowywać do nich swoich planów.
Ekologiczne i ekonomiczne instalacje elektryczne w Poznaniu
Obecnie energia drożeje, a w firmie jej zużycie potrafi być naprawdę znaczące. Z tego względu warto zastanowić się nad fotowoltaiką – ograniczyć koszty stałe oraz zapewnić firmie pewną niezależność energetyczną. A następnie wybrać wykonawcę, który montuje jednocześnie systemy PV i instalacje elektryczne w Poznaniu. Taka firma powinna zapewnić kompleksową obsługą inwestycji w OZE: od analizy i projektu, przez dostarczenie komponentów, po montaż i przygotowanie instalacji do odbioru.
Podchodząc w ten sposób do wyboru wykonawcy, za jednym zamachem zadbasz o:
- dostarczenie i wykonanie instalacji elektrycznej w obiekcie zgodnie z projektem i normami (wydajność pracy, bezpieczeństwo);
- podłączenie obiektu do instalacji fotowoltaicznej (tanią i czystą energię);
- montaż oświetlenia i potrzebnych instalacji teletechnicznych (gotowość obiektu do użytkowania);
- przygotowanie wszystkich instalacji do odbioru (dopełnienie formalności).
Gdy firma wykonawcy dobrze zaplanuje wszystkie prace, tak aby wykonywać część z nich równocześnie lub tuż po sobie, przygotujesz firmowy obiekt znacznie sprawniej. A im szybciej rozpoczniesz lub wznowisz działalność, tym też szybciej osiągniesz zyski i zwrot z inwestycji.
Pamiętaj, aby zweryfikować przyszłego wykonawcę. Upewnij się, że firma dysponuje stosownymi uprawnieniami, korzysta z nowoczesnego sprzętu i ma doświadczenie poparte portfolio realizacji, z którymi możesz się zapoznać. Sprawdź także opinie i rekomendacje jej klientów oraz „markę” właściciela: czy jest to osoba godna zaufania i ceniona w branży.
Napisz komentarz
Komentarze