Studenci, obok wiedzy teoretycznej, którą zdobywają na wykładach i ćwiczeniach potrzebują możliwości sprawdzenia jej w praktyce. Żeby prowadzić własne badania naukowe, niezbędne do pisania prac magisterskich, muszą też mieć dostęp np. do wyników badań i danych różnorodnych instytucji. – Na podstawie tej umowy możemy udostępniać studentom dane, np. dotyczące demografii w Kaliszu – wyjaśnia Marcin Wojewódzki, wiceprezes ZUS. Wcześniej nie mieliśmy umocowań prawnych, by przekazywać badania naszego departamentu statystyki. Równocześnie będziemy mogli skonfrontować nasze wyniki z tymi uzyskanymi przez studentów w czasie ich badań.
Umowa, którą zawarto w czwartek między PWSZ a ZUSem, umożliwi studentom kaliskiej uczelni korzystanie z materiałów gromadzonych przez ubezpieczyciela. Ten dostanie możliwość konsultacji i doradztwa naukowego. Obok wymiany danych mają być prowadzone projekty badawcze, które zaowocują nowymi materiałami niezbędnymi w rozwijaniu obu stron. Przy okazji maja być podejmowane działania edukacyjne dotyczące działalności ZUS dodaje profesor Magdalena Pisarska - Krawczyk, rektor PWSZ. - To jest to, co ja nazywam warsztatem badawczym. Czyli to czym my dysponujemy i możemy przekazać studentom by oni mogli pracować i dalej móc się kształcić. Z zasobów, które zostają nam udostępnione, student będzie mógł korzystać, jeśli my go ukierunkujemy. Wiedząc, że mamy taką możliwość pozwalamy mu na poszerzenie wiedzy, zainteresowań. Możliwość wykorzystania z tych wszystkich danych, które dotąd nie były nam udostępniane jest bezcenna.
Ze współpracy będą korzystać przede wszystkim studenci Wydziału Zarządzania, który w tym momencie ma podpisane podobne umowy z 30 instytucjami i firmami. W zakresie praktyk ze 150 podmiotami. Umowa, która podpisano będzie obowiązywać przez 5 najbliższych lat.
AW, zdjęcia autor
Napisz komentarz
Komentarze