Zmagania na terenie Term Maltańskich zgromadziły na starcie całą czołówkę polskiego pływania, która rywalizowała o paszporty do kanadyjskiego Windsor, gdzie w grudniu odbędą się mistrzostwa świata na krótkim basenie. Z nieco innymi celami, ale też ambitnymi, uczestniczyła w tych zawodach sekcja pływacka Kaliskiego Klubu Sportowego, którą reprezentowało trzech zawodników. Kaliszanie w pełni zrealizowali nakreślone przez trenera założenia. Wiele powodów do satysfakcji z aktualnej dyspozycji miał w szczególności Michał Mikołajczyk, który w sierpniu podjął się zmiany stylu i od tego czasu pływa kraulem. Jak pokazały ostatnie zawody, robi to z powodzeniem. – Michał zaskoczył nas swoimi wynikami i przebojem wdarł się do czołówki polskich kraulistów z roczników 1999-2000 – nie ukrywa trener Dominik Grudziński. – Jeszcze rok temu był on czołowym żabkarzem w Polsce, jeśli chodzi o kategorię juniorów. Od sierpnia pracujemy nad stylem dowolnym, do czego namawiałem go od dwóch lat. Wykonywana praca i zmiana techniki przynosi niesamowite efekty. Ale żeby walczyć o medal Mistrzostw Polski musimy jeszcze poprawić nawrót oraz fazę napłynięcia prawej ręki, ponieważ nie jest ona do końca poprawna. Myślę, że swoją ambicją i pracowitością Michał osiągnie cel, jaki sobie założyliśmy – dodaje opiekun kaliskich pływaków.
Ze świetnej strony w GPP w Poznaniu pokazał się też Eryk Adamczewski, który znacząco poprawił swoje dotychczasowe najlepsze osiągnięcia na 50, 100 i 200 metrów stylem dowolnym. – U Eryka było widać piękną technikę kraulową. Pływał bardzo miękko i zarazem elegancko. Wielu trenerów zwracało uwagę na jego umiejętność efektywnego poruszania się kraulem. Eryk ma bardzo dużo zapasu od strony motorycznej i na tym będziemy się koncentrować – twierdzi Dominik Grudziński.
Zwyżkę dyspozycji zademonstrował ponadto Marco Cecere, trzeci z reprezentantów KKS-u, specjalizujący się w stylu grzbietowym i motylkowym. Szkoleniowiec podkreśla, że rezultaty uzyskane przez kaliszan w stolicy Wielkopolski spełniły jego oczekiwania. – Z zawodów na zawody forma naszych zawodników rośnie, tak jak było to zaplanowane. Od tego tygodnia zaczęliśmy lekkie odpuszczenie i apogeum życiówek powinno nastąpić 10 grudnia w Nowej Rudzie na Mistrzostwach Dolnego Śląska – tłumaczy trener Grudziński. Wskazuje on, że docelową w tym sezonie imprezą dla grupy jego podopiecznych, która startowała w GPP w Poznaniu, są rocznikowe mistrzostwa Polski juniorów, które odbędą się w marcu 2017 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Pod ich kątem właśnie rozpisany jest plan przygotowań. Jego zawodnicy nie wezmą natomiast udziału w mistrzostwach Polski seniorów.
– Pragniemy podziękować za współpracę manager klubu fitness w kaliskim Aquaparku, Kasi Pyjeckiej, dzięki której mamy odpowiednie warunki do prowadzenia zajęć, a także trenerowi personalnemu Przemkowi Świerczakowi, który pomaga nam w przygotowaniach motorycznych. Efekty jego pracy są już widoczne – zaznacza trener Dominik Grudziński.
Michał Sobczak, fot. Izabela Piszczorowicz
***
Wyniki pływaków KKS-u w Grand Prix Polski w Poznaniu
Michał Mikołajczyk
100 dowolny - 50,93 (rekord życiowy) – 6. wynik w rocznikach 1999-2000
50 dowolny - 23,46 (rekord życiowy) – 6. wynik w rocznikach 1999-2000
200 dowolny - 1.54,78 (rekord życiowy)
Eryk Adamczewski
100 dowolny - 52,99 (rekord życiowy)
50 dowolny - 24,34 (rekord życiowy)
200 dowolny - 1.57,89 (rekord życiowy)
Marco Cecere
100 motylkowy - 58,88 (rekord życiowy)
100 grzbietowy - 58,29
Napisz komentarz
Komentarze