Złoto na piasku. Kaliscy siatkarze mistrzami Polski!

Na plaży w Gdyni rozegrano Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Świetnie w tej imprezie spisali się siatkarze z Kalisza. Marcin Ozdowski i Patryk Raszewski zdobyli tytuł mistrzowski w kategorii wyższych szkół zawodowych.

W finałowych zmaganiach rywalizowało w sumie 59 duetów – 29 żeńskich i 30 męskich – wyłonionych we wcześniejszych etapach AMP-ów. W tym ścisłym gronie znaleźli się Marcin Ozdowski i Patryk Raszewski, na co dzień studenci miejscowej PWSZ.

Kaliszanie rozegrali cztery mecze. Na otwarcie zawodów ograli rywali z Kielc. Potem nie sprostali siatkarzom z Rzeszowa, ale nadal byli w grze (w systemie brazylijskim, w jakim rozgrywane są turnieje plażówki, eliminuje dopiero druga porażka). Dzięki wygranej z teamem z Katowic przedłużyli szansę na miejsce w górnej stawce. Niestety kolejna potyczka okazała się ich ostatnią. Konfrontacja z parą z Warszawy zakończyła się tie-breakiem, którego na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze ze stolicy. W klasyfikacji generalnej duet Ozdowski-Raszewski uplasował się na miejscach 13.-16. W kategorii wyższych szkół zawodowych był jednak najlepszy i dzięki temu zdobył tytuł mistrzowski.

Siatkarze z Kalisza poprawili w ten sposób swoje osiągnięcie z ubiegłego roku. Wtedy w zestawieniu PWSZ-ów byli drudzy, sięgając po srebrne medale.