Celem zawarcia porozumienia pomiędzy obiema instytucjami jest m.in. poznawanie, wzmocnienie i szerzenie europejskiego wymiaru edukacji. - Zależy nam przede wszystkim na wymianie doświadczeń związanych z edukacją i kulturą pomiędzy naszymi placówkami. A dokładniej rzecz ujmując - zamierzamy realizować wspólne projekty edukacyjne, wymieniać doświadczenia pedagogiczne pomiędzy kadrą polską i ukraińską. Chcemy również nawiązywać i rozwijać kontakty interpersonalne pomiędzy młodzieżą z Polski i Ukrainy. - wyjaśnia Krystian Piasecki, dyrektor CKiW OHP w Pleszewie.
Dzięki współpracy uczniowie z obu placówek będą mieli też możliwość likwidacji barier językowych. Wymiany, które już są planowane pozwolą w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach. Jednym z pierwszych przedsięwzięć będzie Dzień Polski i Ukrainy, któremu będzie przyświecała wspólnie ustalona myśl przewodnia.
Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie od wielu już lat współpracuje z zagranicznymi partnerami, głównie dzięki unijnym projektom. Dlatego też możliwa jest wymiana doświadczeń na polu edukacja-kultura. Partnerami są m.in. placówki w Niemczech czy Włoszech, w których uczniowie CKiW zdobywają zawodowe doświadczenie. Również Turcja okazała się krajem, który chętnie współpracuje z pleszewską placówką. I odwrotnie, bowiem CKiW bardzo często przyjmuje też pod swoje skrzydła gości z zagranicy.
AW, CKU OHP w Pleszewie
Napisz komentarz
Komentarze