Nie dość, że bez elektryczności im samym trudno się żyje, to zmartwienie mają podwójne. - Prowadzę działalność rolniczą i jak wielu sąsiadów, mam ogromne problemy z przygotowaniem paszy dla zwierząt, nie mam ogrzewania, ciepłej wody itd. – pisze w mailu do redakcji mieszkaniec Trzebieni w gminie Lisków, Łukasz. Ludzie są oburzeni oświadczeniem Energi, jakoby w powiecie kaliskim przywrócono prąd. Według czytelników naszego portalu, elektryczności nie mają mieszkańcy m.in. : Ciepielewa, Ciepielewa Pierwszego, Trzebieni Kolonia czy Bud Liskowskich. - Tak się nie da żyć! – żali się jedna z kobiet. – Od czwartku jesteśmy bez elektryczności. To są duże miejscowości, wiele rodzin. Ludzie sami kupują agregaty prądotwórcze, bo jakoś muszą funkcjonować. Co gorsza – powiedziano nam w Enerdze, że teraz nie mają kim pracować i zasilanie przywrócą dopiero w najbliższą sobotę!
Energa broni się, że w komunikacje o odwołaniu awarii masowej wspominała o pewnych kłopotach, które mogą jeszcze wystąpić. - Informowaliśmy w niedzielę wieczorem o możliwości wystąpienia miejscowych braków zasilania na liniach niskiego napięcia. Zaznaczyliśmy przy tym, że nie wszystkie muszą być związane z orkanem Ksawery. W niektórych regionach dotkniętych przez orkan mają też miejsce wylączenia planowane - informuje Andrzej Lis-Radomski z Biura prasowego Grupy Energa. O braku elektryczności w części gminy Lisków Energa nie miała jednak wiedzy, choć po naszej interwencji potwierdza, że problem jest. - Według naszych systemów monitorujących, po przywróceniu zasilania na liniach średniego napięcia i w stacjach transformatorowych mieszkańcy wskazanych miejscowości powinni mieć prąd. We wskazanym rejonie pracują już nasze ekipy monterskie, które zweryfikują, co dokładnie jest źródłem braku prądu u mieszkańców wymienionych miejscowości oraz ilu dokładnie odbiorców dotyczy ten problem, a przede wszystkim sukcesywnie usuwać będą stwierdzone awarie – zapewnia Andrzej Lis-Radomski.
Energa zachęca odbiorców, którzy doświadczają jakichkolwiek awarii bądź braków zasilania, do zgłaszania ich za pośrednictwem infolinii 801 404 404 bądź przez formularz dostępny na stronie internetowej spółki.
MIK, fot. Energa Operator
Napisz komentarz
Komentarze