W 2017 urodziło się więcej dziewczynek. Tych na świat przyszło 150. Chłopców natomiast 145. – Tendencja, że rodzi się więcej pleszewianek jest widoczna od lat. Na szczęście nie jest to duża różnica między ilością dziewczynek a chłopców – komentuje Anna Bogacz, rzecznik UMiG w Pleszewie.
Od lat królują także te same imiona. Najwięcej małych pleszewianek otrzymało imię Lena. W następnej kolejności są: Zofia, Maja, Oliwia, Zuzanna, Iga i Amelia. Wśród chłopców króluje imię Filip, następnie: Jan, Antoni, Franciszek, Borys i Wiktor.
Najbardziej oryginalne imiona ubiegłego roku to Amina, Janina, Larysa, Luiza, Luna, Selena, Róża, Noemi. W przypadku chłopców natomiast: Jacop, Stefan, Cyryl, Cezary, Błażej czy Mieszko.
Sprawdziliśmy także, w której wsi urodziło się najwięcej maluchów w porównaniu z liczbą mieszkańców. W ubiegłym roku królowała wieś Sulęcin z dzietnością na poziomie 5%. Na drugim miejscu były Przydziałki – 3,3%, na trzecim Chrzanów – 2,8%. Najmniejszą dzietnością wykazali się mieszkańcy Kuczkowa 0,9% oraz Kowalewa, Taczanowa Pierwszego i Zielonej Łąki – 1%. Są także wsie w gminie Pleszew, w którym nie przybyło żadnego mieszkańca w ubiegłym roku: Baranówek, Chorzew, Folusz, Gminka, Józefina, Nowa Wieś, Przepadłe, Śmieja-Młyn i Turowy.
Każdy nowo narodzony mieszaniec Miasta i Gminy Pleszew dostaje od burmistrza prezent powitalny: body z imieniem i logo Pleszewa oraz list gratulacyjny.
AW, Biuro Prasowe UMiG w Pleszewie
Napisz komentarz
Komentarze