Reklama
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 09:58
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama

Przypominają, jak spędzić bezpiecznie ferie

Co zrobić, by ferie były bezpieczne? Za kilka dni rozpoczną się zimowe wakacje, dlatego pracownicy Sanepidu i funkcjonariusze straży miejskiej radzą, w jaki sposób ustrzec się zagrożeń w trakcie wypoczynku w mieście i na obozach. A „Patent na bezpieczne ferie” stworzył Główny Inspektorat Sanitarny.
Przypominają, jak spędzić bezpiecznie ferie

Rad jest sporo. Poznali je m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Kaliszu.

Oto kilka z nich:  
Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych.
W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami.
Nie doczepiajmy sanek do samochodu.
Rzucając się śniegiem, nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby.
Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.
Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
Bądźmy widoczni na drodze – używajmy odblasków.
Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.
Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu – nie zapominajmy o śniadaniu.
Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną.
Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny.
Unikajmy kontaktu z osobami chorymi.
W przypadku wystąpienia objawów choroby zgłośmy się do lekarza.

Z uczniami spotkali się pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Kaliszu  Elżbieta Wojtyła oraz Joanna Jaroma–Woźniak, Agata Dybioch ze Straży Miejskiej Kalisza i studenci PWSZ w Kaliszu, którzy mieli także kilka rad dla rodziców. Najważniejsza to konieczność zapoznania się z ofertą organizatora ferii, na które wysyłają pociechy. Taki powinien być też zarejestrowany.  Szczegółowe dane dotyczące organizatorów i miejsc wypoczynku można znaleźć na stronie: www.wypoczynek.men.gov.pl

Rodzice nie mogą też  zapomnieć o przekazaniu organizatorowi ważnych informacji dotyczących dziecka tj. przyjmowanych leków, alergiach, chorobach itp. by dokładnie wypełnić kartę kwalifikacyjną uczestnika wypoczynku - dane adresowe, telefony kontaktowe.

AW, PSSE w Kaliszu,


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 13°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 11 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: goscTreść komentarza: od kiedy drzewa niosą smierć????takie myślenie to tak jakby w lipcu zasłonić słońce w południe bo można dostać udaru przebywając na dworze-głupota totalna. TYlko rozwaga moze uchronić przed nieszczęściemData dodania komentarza: 28.04.2025, 08:42Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: Nocna StrażTreść komentarza: Przecież drzewa spełniają lepszą rolę niż milicja. Dzięki nim nie jeden potencjalny drogowy zabójca został wyeliminowany. Jak chcecie usuwać drzewa to trzeba w ich miejsce ustawić fotoradary i zwiększyć mandaty za przekroczenie prędkości tak z 10 razy. Zbyt dużo ludzi zginęło już w tym kraju na drogach przez pychę i arogancję kretynów, którzy nie potrafią uszanować przepisów, które nie są tworzone komuś na złość, tylko po to aby na drogach było bezpieczniej.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 08:16Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: S1964Treść komentarza: Drzewa nie atakują. To samochody (a raczej kierowcy) atakują drzewa.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 08:03Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?Autor komentarza: ATreść komentarza: Winni są ludzie, nie drzewa, rowy, słupy. Tylko kierowcy!! Może tak więcej fotoradarów, kamer itp. Tych lubiących prędkość to może ostudzi jak kilka razy w tygodniu będą płacić mandatyData dodania komentarza: 28.04.2025, 06:24Źródło komentarza: „Słupy śmierci”. Czy nadal powinny rosnąć tak blisko dróg?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama