Tornado na „szóstkę”. Udany występ kaliszan w ALMMA 145

Sześć medali wywalczyli reprezentanci MMA Tornado Kalisz w ALMMA 145, czyli kolejnej edycji amatorskiej ligi MMA, w ramach której rywalizowano o Puchar Wielkopolski.

W imprezie, która odbyła się w Poznaniu, najlepiej spośród kaliszan spisał się Robert Paluszczak. 21-letni posiadacz niebieskiego pasa brazylijskiego jiu jitsu okrasił debiut w MMA złotym medalem. W kategorii do 93 kg seniorów nie miał sobie równych, wygrywając w drodze na szczyt trzy walki. – Robert, pomimo zmęczenia walkami w klatce, dołożył także srebro w brazylijskim jiu jitsu wyższych pasów do 93 kg – informuje trener Marcin Małecki.

Na najwyższym stopniu podium stanął też Wiktor Cegła. 16-letni talent z MMA Tornado był bezkonkurencyjny w kategorii +93 kg juniorów w formule MMA. – Medal tym cenniejszy, że Wiktor był dużo lżejszy od swoich przeciwników, ale wykorzystał już skutecznie rozwijane umiejętności bokserskie, a nie tylko brazylijskie jiu jitsu – wskazuje trener Małecki. Dla jego podopiecznego to kolejny sukces w ostatnim czasie. Wcześniej cieszył się z brązowego medalu mistrzostw Polski kadetów w MMA i srebra mistrzostw Polski juniorów w brazylijskim jiu jitsu.

W kategorii do 77 kg seniorów w MMA kaliskich akcentów było więcej. Srebro zdobył bowiem Norbert Wątrobski, zaś brąz Grzegorz Dopieralski. Dorobek medalowy kaliskiego klubu wzbogacił ponadto Dawid Królak, który był trzeci w rywalizacji w brazylijskim jiu jitsu gi w kategorii do 77 kg juniorów.

O krok od cennej zdobyczy był natomiast Jakub Kopeć. 17-letni uczeń II LO w Kaliszu rywalizował w kategorii do 66 kg juniorów w formule MMA. Sklasyfikowany w niej został na czwartej lokacie. – Jakub wygrał co prawda szybko przed czasem walkę eliminacyjną, ale w pojedynku o strefę medalową popełnił błąd w parterze i musiał odklepać dźwignię na staw łokciowy. Tym samym stracił szansę na brązowy krążek – wspomina Marcin Małecki.

Obsada zawodów w Poznaniu była liczna i mocna. Do zmagań przystąpiło w sumie ponad 160 zawodniczek i zawodników z całego kraju.