Pięściarze Ziętek Team z awansem na OOM

W Złotowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów w boksie olimpijskim, które były jednocześnie kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Awans na tę imprezę wywalczyło czterech reprezentantów KS Ziętek Team Kalisz.

W zawodach zorganizowanych z okazji 90-lecia Sparty Złotów wzięli udział pięściarze w wieku 15-16 lat z 14 klubów z okręgu wielkopolskiego. Mistrzowie w poszczególnych kategoriach wagowych sięgali nie tylko po złote medale, ale też kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, czyli mistrzostwa Polski kadetów. Sztuki tej dokonało czterech bokserów KS Ziętek Team.

Bezpośredni awans w kategorii do 50 kg padł łupem Damiana Gawłowskiego. Walki finałowe wygrali natomiast Adrian Sęderecki (kat. do 57 kg), Norbert Kusz (kat. do 70 kg) i Sebastian Kusz (kat. do 75 kg). Wszyscy zwyciężali swoich rywali jednogłośnie na punkty – odpowiednio Artura Stężyckiego (Sporty Walki Gostyń), Dominika Wojtczaka (Zagłębie Konin) i Jakuba Klarzyńskiego (Boks Poznań Team).

W Złotowie zaprezentowało się ponadto dwóch przedstawicieli kaliskiej Prosny. W finale kategorii do 48 kg Dominik Jurdziński przegrał przez RSC w trzeciej rundzie z Kamilem Sieradzkim (Warta Śrem), natomiast Damian Stelmach, po pokonaniu w przedwalce już w pierwszej rundzie Dawida Chudego ze Złotowa, w półfinale kategorii do 60 kg uległ na punkty Karolowi Matysiakowi z Ziętek Team, choć niejednogłośnie. Walka finałowa z udziałem tego ostatniego odbędzie się w innym terminie.

Blisko kwalifikacji do OOM był również Sebastian Bergandy z KKS-u. Boksujący w wadze do 80 kg podopieczny Dariusza Kisiela pokonał w półfinale na punkty Oskara Drywę (KKS Sporty Walki Poznań), ale w finale przegrał przez dyskwalifikację w trzeciej rundzie z Maciejem Szafrańskim (Szamotuły Boxing Team).

Drużynowe zwycięstwo przypadło gospodarzom turnieju Sparcie Złotów (34 pkt), drugi był Ziętek Team (18 pkt), a trzecie miejsce wyboksowali sobie zawodnicy KS Warta Śrem (16 pkt). Indywidualnie wyróżniony został Norbert Kusz z Ziętek Team.