Dwójka na medal. Siatkarki MUKS Jantar na wojewódzkim podium

Świetnie w wielkopolskim finale rozgrywek Kinder+Sport w mini siatkówce spisały się siatkarki MUKS Jantar Kalisz. Podopieczne Agaty Płócienniczak zajęły doskonałe trzecie miejsce, ocierając się o awans do mistrzostw Polski.

Młode siatkarki MUKS Jantar okazały się rewelacją tegorocznych zmagań Kinder+Sport. Podopieczne Agaty Płócienniczak jak burza przechodziły przez kolejne etapy rozgrywek, by zameldować się w wojewódzkim finale, który w niedzielę odbył się w Rokietnicy.

Drużyna w składzie Amelia Biczyńska, Lena Tomczyk i Wiktoria Niemiec walczyła dzielnie i ostatecznie sklasyfikowana została na wysokiej trzeciej lokacie. Kaliszankom niewiele jednak zabrakło do drugiego miejsca, premiowanego awansem do mistrzostw Polski. O końcowej kolejności zadecydował wynik meczu z Piastem Poniec. Po niezwykle zaciętej potyczce górą były rywalki, które wygrały 2:1 (w tie-breaku 11:9), dzięki czemu zdobyły złote medale.

W finale rywalizowało 11 dwójek, a do eliminacji przystąpiło 89 zespołów. MUKS Jantar był jedyną dziewczęcą drużyną z Kalisza, która dotarła do ostatniego wojewódzkiego etapu.

O krok od podium byli natomiast siatkarze kaliskiego klubu. Podopieczni Andrzeja Płócienniczaka rywalizowali w sobotę w Jarocinie, kończąc turniej w kategorii czwórek na piątej pozycji w gronie ośmiu finalistów (w eliminacjach uczestniczyło 29 drużyn). Zespół MUKS Jantar wystąpił w składzie Paweł Nawrocki, Julian Chenczke, Kacper Skwiot, Cyprian Pawlak, Kamil Błaszczyk i Michał Pacholewicz.