Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stare kino na Niecałej

Stare kino będzie tematem przewodnim tegorocznego Święta ulicy Niecałej. Wielkie plenerowe spotkanie w stylu retro w pierwszą sobotę września. Jak zawsze będzie to próba przypomnienia o wielokulturowości miasta, łączenia sztuk oraz przeplatania przeszłości z teraźniejszością.

Niecała to wielka układanka. Tutaj miesza się sztuka z życiem codziennym. Doznania duchowe z doczesnymi. Podziwiając artystów będzie można spróbować choćby drożdżowca czy napić się kawy. Ci pierwsi będą prezentować się na dwóch scenach. Pierwsza, ustawiona przy rondzie będzie w tym roku królestwem tańca. A o każdej pełnej godzinie sami kaliszanie będą mogli nauczyć się podstawowych kroków kilku tańców. – O 14.00 bachata, 15.00 salsa, hip-hop o 16.00 i disco fox o 17.00 – zachęca Cezary Suszyński, główny organizator Święta ul. Niecałej. - Drugą sceną jest scena naprzeciw komody i tutaj zobaczymy przede wszystkim kaliskich wykonawców. Zagra Kamil Pyrek Band utwory lat 20tych i 30tych.

Także inne występy dopołudniowe i wczesnowieczorne będą utrzymane w tym klimacie. A wszystko dlatego, że hasłem tegorocznej edycji jest stare kino. Wieczorem mocniejsze uderzenie w ramach czwartych integracji muzycznych wystąpią zespoły z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i Poznania. - Przewodnią myślą koncertu jest integracja lokalnych zespołów muzycznych, które grają mocniejszą muzykę. Mamy ambicje, by łączyć różne środowiska artystyczne – wyjaśnia Przemysław Kaczmarek, odpowiedzialny za tę atrakcję Święta.

Muzyki, w wykonaniu Chóru Katedralnego Diecezji Poznańsko – Łódzkiej, będzie można posłuchać o 14.00 w cerkwi. Nieodłącznym elementem wydarzenia jest prezentacja starych lalek i antyków. A Dom pod Aniołami, czyli parafia ewangelicka zaprasza na wystawę. - Klimaty starego kina a właściwie starej fotografii przybliży nam po raz kolejny w parafii ewangelickiej wystawa przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną „W kaliskim atelier fotograficznym” – zaprasza Barbara Fibingier, jedna ze współorganizatorek Święta ul. Niecałej. - I to ukłon i również edukacja mieszkańców Kalisza przypominająca historię zakładów fotograficznych, min. Wincentego Borretti przejętego przez Dawida Engela. Ten, przypomnijmy, portretował postać Józefa Piłsudskiego, który w 1927 roku przebywał w Kaliszu.

A do tego zabytkowe pojazdy. W tym roku obok samochodów – rolls royców czy bentleyów będzie można zobaczyć prawdziwy bicykl i auta znane z kultowych filmów. - Cud i podstawowy model techniki francuskiej citroen 2CV i zawsze mile oglądany i podziwiany model techniki motoryzacji USA chevrolet corvette  daytona. Uważam, że nie tylko wizualnie i technicznie będzie można to podziwiać – zdradza Marek Bogusz.

Obok tego prezentacja kaliskich szkół średnich i wyższych, stowarzyszeń i organizacji. I jak zawsze możliwość przeniesienia się w czasie dzięki strojom. Dla osób, które zaprezentują najciekawsze kreacje inspirowane bohaterem starych filmów czekają karnety do kina połączone ze zwiedzaniem projektowni. Święto ulicy Niecałej w sobotę, 1 września. Szczegóły na plakatach i w internecie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1036 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama