O zamiarze przeprowadzenia Generalnego Pomiaru Ruchu GDDKiA informował już jesienią ubr. Z początkiem stycznia na drogach Wielkopolski ustawione zostały specjalne kamery. Jest ich dużo, bo chodzi o ponad 200 odcinków pomiarowych. Na jakich drogach będą obserwować ruch?
Na terenie województwa wielkopolskiego wytypowanych zostało ponad 200 odcinków pomiarowych na drogach: A2, S5, S8, S10, S11, 10, 11, 12, 15, 22, 25, 32, 36, 39, 72, 83, 92 – informuje GDDKiA.
Pomiar wykonany jest metodą wideorejestracji i zliczania pojazdów, które na danym odcinku podróżują tą drogą.
Pomiary prowadzone są na całej sieci dróg krajowych i wojewódzkich, z wyjątkiem tych odcinków, za które odpowiadają władze miast na prawach powiatu. Przeprowadzane są cyklicznie (co 5 lat) i dostarczają najważniejszych informacji o ruchu drogowym. Wyniki GPR stanowią podstawę działań o charakterze planistycznym, projektowym i strategicznym w odniesieniu do sieci drogowej, na poziomie krajowym. Dane uzyskane z GPR są kluczowe przy podejmowaniu wielu decyzji, m.in. związanych z ustalaniem priorytetów inwestycyjnych na sieci drogowej, klasyfikacją ciągów drogowych), zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym – informuje GDDKiA.
Generalne Pomiary Ruchu (GPR) realizowane są w Polsce regularnie, w okresach pięcioletnich już od lat 60-tych XX w. Celem GPR jest dostarczenie najważniejszych parametrów i charakterystyk ruchu drogowego dla poszczególnych odcinków sieci dróg krajowych zarządzanych przez GDDKiA (w tym dla dróg koncesyjnych). Wyniki GPR są szeroko wykorzystywane przez GDDKiA w realizacji zadań statutowych, związanych z m.in. planowaniem rozwoju i utrzymania sieci drogowej, pracami planistyczno-projektowymi, analizami środowiskowymi i finansowymi oraz zarządzaniem ruchem.
KLIKNIJ I PRZECZYTAJ: INWESTYCJA w bezpieczeństwo Kalisza. TO potrafi NOWY monitoring
W pomiarach automatycznych stosowane są liczniki ruchu drogowego o odpowiednio wysokiej dokładności rejestracji i klasyfikacji pojazdów, a w pomiarach półautomatycznych, ze względu na niższą dokładność pracy urządzenia lub inny od wymaganego typ klasyfikacji pojazdów, praca licznika wspomagana jest pomiarem wideo. Z kolei pomiary metodą wideorejestracji korzystają z kamer instalowanych przy drogach, które rejestrują ruch w wybranych dniach pomiarowych. Następnie na podstawie obrazu zarejestrowanego przez kamery określana jest liczba przejeżdżających pojazdów – z wykorzystaniem sztucznej inteligencji lub poprzez odpowiednio przeszkolonych operatorów. Należy zaznaczyć, że pomiary realizowane w trakcie GPR dotyczą wyłącznie zliczania pojazdów przejeżdżających przez dany przekrój pomiarowy oraz określania ich sylwetek – wyjaśnia GDDKiA.
Zarządca dróg podkreśla, że system nie zapisuje tablic rejestracyjnych ani danych, które umożliwiają identyfikację konkretnego pojazdu czy jego kierowcy.
PRZECZYTAJ TAKŻE:
I jeszcze jedna galeria handlowa! Właśnie ruszyła budowa
NOWE oferty pracy. Kalisz i okolice
Via Pomerania aż do Kalisza! Znamy KONKRETY, kwoty, daty i mapy
„Pancerna Wielkopolska” pod znakiem zapytania. Co z czołgiem K2?
REKLAMA NA FAKTACH KALISKICH
Skuteczność – to główna cecha każdej reklamy na Faktach Kaliskich i w mediach Telewizji Kalisz.
Co oferujemy? Przede wszystkich szerokie dotarcie do potencjalnego Twojego klienta i fachowe doradztwo w doborze nośnika reklamy i kreacji jej treści.
GARŚĆ STATYSTYK
Serwis regionalny faktykaliskie.info każdego miesiąca generuje około 2,2 miliona odsłon, a portal odwiedza 400 tysięcy użytkowników. Nasz czytelnik spędza na Faktach średnio 3:30 minuty po kliknięciu w serwis. Oznacza to, że treści są dla niego angażujące i wartościowe. W dzisiejszym pędzącym świecie 3 minuty na lekturę po jednorazowym kliknięciu, to naprawdę dużo.
Według najnowszych danych Krajowego Instytutu Mediów Telewizja Kalisz jest trzecią najpopularniejszą stacją lokalną w Wielkopolsce, plasuje się tuż za większymi stacjami z Poznania i aglomeracji poznańskiej.
SZEROKI WACHLARZ ODBIORCÓW
Dobieramy odpowiednie narzędzia do osiągania konkretnych celów. Równolegle do siebie rozwijamy różne kanały w socialmediach, by mieć najlepsze dotarcie do odbiorców w różnym wieku.
Kanał na TikToku Faktów ma już 30 tysięcy fanów. Tutaj mamy najmłodszych odbiorców.
Fanpage Faktów to grupa blisko 75 tysięcy obserwujących. Tu są głównie osoby w wieku średnim.
Telewizja Kalisz ma grupę blisko 50 tysięcy widzów (dane z KRRiTV). TV Kalisz skupia najstarszych odbiorców.
Dzięki temu, że wiemy gdzie są odbiorcy i w jakim wieku, naszym klientom możemy zaproponować najtrafniej skierowaną reklamę, by w optymalny sposób zrealizować budżet reklamowy.
RÓŻNE FORMY REKLAMY
Nie każdą branżę czy produkt powinno się reklamować w ten sam sposób. Klientom doradzamy, co wybrać, a jest w czym wybierać. Od klasycznego banera reklamowego na Faktach, przez artykuł sponsorowany czy spot w Telewizji Kalisz, po wideorolki na naszych socialmediach, w tym na Tik Toku czy live na Facebooku.
WYSOKA JAKOŚĆ TREŚCI
Wysoka jakości treści gwarantuje szerokie dotarcie do czytelnika. Sprawdza się to nie tylko w przypadku treści redakcyjnych, czego dowodem są statystyki z Google Analytics. To samo dotyczy reklamy. Redagowane przez nas artykuły sponsorowane osiągają bardzo dobre wyniki, porównywalne często z artykułami redakcyjnymi dotyczącymi spraw bieżących miasta czy regionu.
Kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy odsłon artykułu sponsorowanego to marzenie niejednego marketingowca. U nas realizujemy takie zasięgi dla naszych klientów. Kilka przykładów:
Nowy sklep spożywczy - 24 tys. odsłon
Nowa restauracja- 26 tys. odsłon
Nowa inwestycja – 18 tys. odsłon
Takie zasięgi gwarantują klientowi z jednej strony natychmiastowy skutek reklamowy, z drugiej, co równie ważne, dobre pozycjonowanie w przeglądarkach internetowych na długie miesiące od dnia publikacji artykułu. Wszystkie treści są u nas bowiem publikowane dożywotnio.
Zainteresowany reklamą? Dzwoń na numer 607 942 977, lub pisz na email: [email protected]
Napisz komentarz
Komentarze