Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uwaga, nowe kamery przy drogach. Wiemy gdzie i po co

Drogi w Wielkopolsce intensywnie monitorowane. Na drogach krajowych ustawiono specjalne kamery. Ich głównym celem nie jest jednak tropienie wykroczeń kierowców. Będą zbierać ważne dane.

Autor: GDDKiA

O zamiarze przeprowadzenia Generalnego Pomiaru Ruchu GDDKiA informował już jesienią ubr. Z początkiem stycznia na drogach Wielkopolski ustawione zostały specjalne kamery. Jest  ich dużo, bo chodzi o ponad 200 odcinków pomiarowych. Na jakich drogach będą obserwować ruch?

Na terenie województwa wielkopolskiego wytypowanych zostało ponad 200 odcinków pomiarowych na drogach: A2, S5, S8, S10, S11, 10, 11, 12, 15, 22, 25, 32, 36, 39, 72, 83, 92 – informuje GDDKiA. 

 Pomiar  wykonany jest metodą wideorejestracji  i zliczania pojazdów, które na danym odcinku podróżują tą drogą. 

Pomiary prowadzone są na całej sieci dróg krajowych i wojewódzkich, z wyjątkiem tych odcinków, za które odpowiadają władze miast na prawach powiatu. Przeprowadzane są cyklicznie (co 5 lat) i dostarczają najważniejszych informacji o ruchu drogowym. Wyniki GPR stanowią podstawę działań o charakterze planistycznym, projektowym i strategicznym w odniesieniu do sieci drogowej, na poziomie krajowym.  Dane uzyskane z GPR są kluczowe przy podejmowaniu wielu decyzji, m.in. związanych z ustalaniem priorytetów inwestycyjnych na sieci drogowej, klasyfikacją ciągów drogowych), zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym – informuje GDDKiA.

Generalne Pomiary Ruchu (GPR) realizowane są w Polsce regularnie, w okresach pięcioletnich już od lat 60-tych XX w. Celem GPR jest dostarczenie najważniejszych parametrów i charakterystyk ruchu drogowego dla poszczególnych odcinków sieci dróg krajowych zarządzanych przez GDDKiA (w tym dla dróg koncesyjnych). Wyniki GPR są szeroko wykorzystywane przez GDDKiA w realizacji zadań statutowych, związanych z m.in. planowaniem rozwoju i utrzymania sieci drogowej, pracami planistyczno-projektowymi, analizami środowiskowymi i finansowymi oraz zarządzaniem ruchem. 


KLIKNIJ I PRZECZYTAJ: INWESTYCJA w bezpieczeństwo Kalisza. TO potrafi NOWY monitoring


 

 W pomiarach automatycznych stosowane są liczniki ruchu drogowego o odpowiednio wysokiej dokładności rejestracji i klasyfikacji pojazdów, a w pomiarach półautomatycznych, ze względu na niższą dokładność pracy urządzenia lub inny od wymaganego typ klasyfikacji pojazdów, praca licznika wspomagana jest pomiarem wideo. Z kolei pomiary metodą wideorejestracji korzystają z kamer instalowanych przy drogach, które rejestrują ruch w wybranych dniach pomiarowych. Następnie na podstawie obrazu zarejestrowanego przez kamery określana jest liczba przejeżdżających pojazdów – z wykorzystaniem sztucznej inteligencji lub poprzez odpowiednio przeszkolonych operatorów. Należy zaznaczyć, że pomiary realizowane w trakcie GPR dotyczą wyłącznie zliczania pojazdów przejeżdżających przez dany przekrój pomiarowy oraz określania ich sylwetek – wyjaśnia GDDKiA.

Zarządca dróg podkreśla, że system nie zapisuje tablic rejestracyjnych ani danych, które umożliwiają identyfikację konkretnego pojazdu czy jego kierowcy. 


PRZECZYTAJ TAKŻE:

I jeszcze jedna galeria handlowa! Właśnie ruszyła budowa


NOWE oferty pracy. Kalisz i okolice


Via Pomerania aż do Kalisza! Znamy KONKRETY, kwoty, daty i mapy


„Pancerna Wielkopolska” pod znakiem zapytania. Co z czołgiem K2?


 

REKLAMA NA FAKTACH KALISKICH

 

Skuteczność – to główna cecha każdej reklamy na Faktach Kaliskich i w mediach Telewizji Kalisz. 

 

Co oferujemy? Przede wszystkich szerokie dotarcie do potencjalnego Twojego klienta i fachowe doradztwo w doborze nośnika reklamy i kreacji jej treści.

GARŚĆ STATYSTYK

Serwis regionalny faktykaliskie.info każdego miesiąca generuje około 2,2 miliona odsłon, a portal odwiedza 400 tysięcy użytkowników.  Nasz czytelnik spędza na Faktach średnio 3:30 minuty po kliknięciu w serwis. Oznacza to, że treści są dla niego angażujące i wartościowe. W dzisiejszym pędzącym świecie 3 minuty na lekturę po jednorazowym kliknięciu, to naprawdę dużo.

Według najnowszych danych Krajowego Instytutu Mediów Telewizja Kalisz jest trzecią najpopularniejszą stacją lokalną w Wielkopolsce, plasuje się tuż za większymi stacjami z Poznania i aglomeracji poznańskiej. 

 

SZEROKI WACHLARZ ODBIORCÓW

Dobieramy odpowiednie narzędzia do osiągania konkretnych celów. Równolegle do siebie rozwijamy różne kanały w socialmediach, by mieć najlepsze dotarcie do odbiorców w różnym wieku.  

Kanał na TikToku Faktów ma już 30 tysięcy fanów. Tutaj mamy najmłodszych odbiorców.

Fanpage Faktów to grupa blisko 75 tysięcy obserwujących. Tu są głównie osoby w wieku średnim.

Telewizja Kalisz ma grupę blisko 50 tysięcy widzów (dane z KRRiTV). TV Kalisz skupia najstarszych odbiorców.

Dzięki temu, że wiemy gdzie są odbiorcy i w jakim wieku, naszym klientom możemy zaproponować najtrafniej skierowaną reklamę, by w optymalny sposób zrealizować budżet reklamowy.

 

RÓŻNE FORMY REKLAMY

Nie każdą branżę czy produkt powinno się reklamować w ten sam sposób. Klientom doradzamy, co wybrać, a jest w czym wybierać. Od klasycznego banera reklamowego na Faktach, przez artykuł sponsorowany czy spot w Telewizji Kalisz, po wideorolki na naszych socialmediach, w tym na Tik Toku czy live na Facebooku.

WYSOKA JAKOŚĆ TREŚCI 

Wysoka jakości treści gwarantuje szerokie dotarcie do czytelnika. Sprawdza się to nie tylko w przypadku treści redakcyjnych, czego dowodem są statystyki z Google Analytics. To samo dotyczy reklamy.  Redagowane przez nas artykuły sponsorowane osiągają bardzo dobre wyniki, porównywalne często z artykułami redakcyjnymi dotyczącymi spraw bieżących miasta czy regionu. 

Kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy odsłon artykułu sponsorowanego to marzenie niejednego marketingowca. U nas realizujemy takie zasięgi dla naszych klientów. Kilka przykładów:

Nowy sklep spożywczy  - 24 tys. odsłon

Nowa restauracja- 26 tys. odsłon 

Nowa inwestycja – 18 tys. odsłon

Takie zasięgi gwarantują klientowi z jednej strony natychmiastowy skutek reklamowy, z drugiej, co równie ważne, dobre pozycjonowanie w przeglądarkach internetowych na długie miesiące od dnia publikacji artykułu. Wszystkie treści są u nas bowiem publikowane dożywotnio. 

Zainteresowany reklamą? Dzwoń na numer 607 942 977, lub pisz na email: [email protected]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Roman z KaliszaTreść komentarza: Tak to juz jest, że wszedzie można tylko w Kaliszu nie. Gratulacje dla Pawła Rajskiego, Starosty Ostrowskiego, za wspaniałą pracę i zaangażowanie w rozwój miasta i powiatu.ps Mam propozycje, bo jak przeczytałem, Szpital w Ostrowie nie ma problemów, to może połączyć i w Kaliszu by powstała Filia Zamiejscowa Szpitala w Ostrowie ?Data dodania komentarza: 15.01.2025, 09:13Źródło komentarza: To już koniec. Zamykają oddział w okrąglakuAutor komentarza: rrrrTreść komentarza: Jaka wioska taki park xDData dodania komentarza: 15.01.2025, 08:42Źródło komentarza: I jeszcze jedna galeria handlowa! Właśnie ruszyła budowaAutor komentarza: aqqTreść komentarza: Artykuł wprowadza w błąd. Sugeruje że Via Pomerania pobiegnie ze Słupska do Kalisza. A chodzi o połączenie Słupska z Bydgoszczą. Jeśli nie powstanie S25 z Kalisza do Bydgoszczy to szybki dojazd do tej części Bałtyku pozostanie w sferze marzeń. Biorąc pod uwagę fakt, że obwodnica Kalisza "buduje się" od końca 2016 roku i po 8 latach ledwo poznaliśmy planowany przebieg trasy to jeszcze długo poczekamy.Data dodania komentarza: 15.01.2025, 08:19Źródło komentarza: Via Pomerania. 400 km zupełnie nowej drogi z KaliszaAutor komentarza: swójTreść komentarza: Spoglądanie na Turcję....czas dorosnąć a nie nadal bujać się w bajkach i baśniach.W 2023 r.Turcja na zbrojenia wydała 16 mld.dolarów,w 2024 r.zaplanowała wydać 40,5 mld. dolarów co jest wzrostem o ponad 230%.Nadto Turcja stara się zminimalizować zależność państwa od zagranicznych dostaw broni i dynamicznie rozwija krajową produkcję co przekład się na wzrost krajowej gospodarki.Wparcie finansowe mają projekty jak technologie kwantowe sztuczna inteligencja systemy autonomiczne i technologie hipersoniczne.Na przełomie 2023/24 do służby weszło kilka nowych okrętów rodzimej produkcji.Przykładów można byłoby wiele podawać lecz najważniejszym argumentem jest fakt iż wielu fachowców uważa armię Turcji za drugą armię świata,po armii USA.Natomiast nam właśnie USA,najbliższy sojusznik i przyjaciel,ograniczył dostęp do procesorów Al.Lepiej by Polska nie spoglądała na Turcję...Leopardy 2A8 są nie tylko bardzo drogie lecz i wiele lat trzeba byłoby za nimi czekać.Słowacy rozważają nabycie lekkich czołgów CV90120,natomiast Zapowiadany zakup przez Czechy niemieckich czołgów opóźni się z powodu zbyt niskiego budżetu obronnego kraju na rok 2025 więc posiadasz i rozpowszechnisz fałszywe dane.Data dodania komentarza: 15.01.2025, 07:47Źródło komentarza: „Pancerna Wielkopolska” pod znakiem zapytania. Co z czołgiem K2?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama