Młody jęczmień źródłem witamin
Sproszkowany jęczmień jest bardzo dobrym sposobem na uzupełnienie braków w witaminach i minerałach. Jako całkowicie naturalny produkt, posiada w sobie witaminy z grupy B, witaminę C, E i beta-karoten. Ogólny stan zdrowia, siłę i wydolność każdego dnia, młody jęczmień podnosi dzięki zawartości minerałów, takich jak magnes, potas, żelazo i cynk. Sproszkowany jęczmień wytwarzany jest z młodych łodyg, nie pozostaje to bez znaczenia dla jego właściwości. Wytworzony właśnie w tej fazie swojego rozwoju jest najbardziej bogaty w aminokwasy, w tym również te, których człowiek nie syntetyzuje samodzielnie.
Sproszkowany młody jęczmień jest naturalnym przeciwutleniaczem
Kumulacja zdrowych mikroskładników w młodym jęczmieniu powoduje, że posiada on silne właściwości antyoksydacyjne. W sposób naturalny działa on jako środek antynowotworowy, przeciwzapalny i przeciwwirusowy. Zażywanie sproszkowanego młodego jęczmienia jest zdrowe dla skóry, która podatna jest na zmiany bakteryjne czy trądzikowe. Wspomaga on także w walce z chorobami stawów i zapobiega drobnym stanom zapalnym, które jak wiadomo mają największy wpływ na zmiany nowotworowe.
Sproszkowany młody jęczmień ze sklepu www.ekoflos.pl/153-zielona-zywnosc
dnym z istotnych składników, które znajdziemy w składzie biochemicznym sproszkowanego jęczmienia, jest błonnik. Ma on ważną rolę w procesie metabolizmu, co może pozytywnie wpływać na spalanie tkanki tłuszczowej i redukcję niezdrowego cholesterolu. Osoby, które narzekają na otyłość i chcą podjąć skuteczną walkę z tym problemem, mogą także wspomagać się młodym jęczmieniem. Błonnik zwiększa poczucie sytości i spowalnia opróżnianie żołądka – łaknienie jest mniejsze. Sproszkowany jęczmień nie jest samodzielnym serum na nadwagę – trzeba go traktować jako środek pomocniczy, który zwiększa efektywność odchudzania poprzez zrównoważoną dietę i uprawianie sportu.
W jakiej formie dostępny jest młody jęczmień?
Nie jest to roślina jak rukola czy szpinak i nie jada się go z sałatkami. Sproszkowany młody jęczmień uzyskiwany jest z soku tej rośliny oraz z rozdrobnionej trawy jęczmiennej. Technologia uzyskiwania suplementu z soku młodego jęczmienia jest dużo bardziej pożądana z punktu widzenia konsumenta – w takiej formie zatrzymane są wszystkie witalne składniki i jest mniejsze ryzyko ich utlenienia. W sproszkowanej trawie jęczmiennej będzie za to więcej błonnika, który pomaga w odchudzaniu, ale zmniejsza efektywność przyswajania witamin i minerałów.
artykuł sponsorowany
Napisz komentarz
Komentarze