Spotkanie odbędzie się w czwartek 22 listopada o godzinie 17:00 w Sali Błękitnej budynku Collegium Novum przy ul. Nowy Świat 4. - Wykład przygotowany jest w formie prezentacji angażującej. Odbiorcami tego rodzaju prelekcji są zarówno dzieci, jak i dorośli – mówi Radosław Pior z Koła Astronomicznego „Malapert”. - Dla młodszych widzów przygotowaliśmy widowiskowe eksperymenty fizyczne, a dla starszych astronomiczne fakty i mity o Plutonie. Jak zawsze na naszych spotkaniach każdy ma możliwość zadania dowolnego pytania z zakresu astronomii. W trakcie wykładu zaprosimy widzów na krótki quiz z nagrodami.
Angażująca prezentacja na temat Plutona została przygotowana przez członków Koła Astronomicznego „Malapert”:
1. Radosław Pior - promotor astronomii - zaprezentuje "Wstęp do Plutona", czyli historię odkryć planety i jej otoczenia, które umiejętnie połączy z kulturą popularną.
2. Damian Kowalski - animator astronomii - przedstawi misję kosmiczną New Horizons, która była jedyną misją sondy planetarnej w kierunku Plutona, a obecnie zmierza ku obiektom transplutonowym.
3. Kacper Kowalski, Jakub Kwinta i Piotr Tokarczyk - uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika - zaprezentują fakty i mity o Plutonie w dynamicznej formie połączonej z widowiskowymi eksperymentami i sesją krótkich pytań.
Kolejne części angażującego wykładu będą przeplatane krótkimi pokazami fizycznymi ukierunkowanymi na młodszych widzów.
Wykład jest częścią obchodów 5. rocznicy istnienia Koła Astronomicznego, które aktywnie działa w Kaliszu organizując regularne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Członkowie Koła „Malapert” organizują publiczne obserwacje nieba, wycieczki i wyprawy astronomiczne oraz uczestniczą w ogólnopolskich konkursach z zakresu astronomii. Dzięki współpracy z akademickimi i miłośniczymi grupami astronomów mamy zawsze najświeższe informacje ze świata i Wszechświata.
Wydarzenie wpisuje się w kalendarz wykładów otwartych, przeznaczonych dla mieszkańców Kalisza, wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalisza jako działanie społeczne.
MIK, fot. org.
Napisz komentarz
Komentarze