Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gdzie jest Pluton? Wykład Koła Astronomicznego "Malapert"

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu wspólnie z Kołem Astronomicznym "Malapert" zapraszają na wykład otwarty pn. „Gdzie jest Pluton? Największa planeta karłowata układu słonecznego”.
Gdzie jest Pluton? Wykład Koła Astronomicznego "Malapert"

Spotkanie odbędzie się w czwartek 22 listopada o godzinie 17:00 w Sali Błękitnej budynku Collegium Novum przy ul. Nowy Świat 4. - Wykład przygotowany jest w formie prezentacji angażującej. Odbiorcami tego rodzaju prelekcji są zarówno dzieci, jak i dorośli – mówi Radosław Pior z Koła Astronomicznego „Malapert”. - Dla młodszych widzów przygotowaliśmy widowiskowe eksperymenty fizyczne, a dla starszych astronomiczne fakty i mity o Plutonie. Jak zawsze na naszych spotkaniach każdy ma możliwość zadania dowolnego pytania z zakresu astronomii. W trakcie wykładu zaprosimy widzów na krótki quiz z nagrodami.

Angażująca prezentacja na temat Plutona została przygotowana przez członków Koła Astronomicznego „Malapert”:

1. Radosław Pior - promotor astronomii - zaprezentuje "Wstęp do Plutona", czyli historię odkryć planety i jej otoczenia, które umiejętnie połączy z kulturą popularną.

2. Damian Kowalski - animator astronomii - przedstawi misję kosmiczną New Horizons, która była jedyną misją sondy planetarnej w kierunku Plutona, a obecnie zmierza ku obiektom transplutonowym.

3. Kacper Kowalski, Jakub Kwinta i Piotr Tokarczyk - uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika - zaprezentują fakty i mity o Plutonie w dynamicznej formie połączonej z widowiskowymi eksperymentami i sesją krótkich pytań.

Kolejne części angażującego wykładu będą przeplatane krótkimi pokazami fizycznymi ukierunkowanymi na młodszych widzów.

Wykład jest częścią obchodów 5. rocznicy istnienia Koła Astronomicznego, które aktywnie działa w Kaliszu organizując regularne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Członkowie Koła „Malapert” organizują publiczne obserwacje nieba, wycieczki i wyprawy astronomiczne oraz uczestniczą w ogólnopolskich konkursach z zakresu astronomii. Dzięki współpracy z akademickimi i miłośniczymi grupami astronomów mamy zawsze najświeższe informacje ze świata i Wszechświata.

Wydarzenie wpisuje się w kalendarz wykładów otwartych, przeznaczonych dla mieszkańców Kalisza, wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalisza jako działanie społeczne.

MIK, fot. org. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 26 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama